Gary Moore Back To The Blues - pierwszy raz w historii na winylu!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Getty Images Wyjątkowe wydawnictwo dla fanów Gary'ego Moore'a!

Gary Moore, “The Sanctuary Years” - nadchodzi specjalny box nagrań artysty!

2023-06-23 9:11

W piątek 23 czerwca dzięki BMG ukazał się specjalny box set Gary'ego Moore'a, “The Sanctuary Years” - kolekcja najmocniejszych i najbardziej emocjonalnych nagrań studyjnych artysty.

“The Sanctuary Years” to box set, który zawiera cztery wspaniałe albumy Gary'ego Moore’a nagrane w czasach gdy współpracował on z prestiżową wytwórnią Sanctuary Records: “A Different Beat”, “Back To The Blues”, “Scars” i “Power of The Blues”. Dołączone do nich książeczki okładkowe posiadają nowe teksty, napisane przez Dave’a Everley’a. Ponadto boxset zawiera album “Back To The Blues” w nowym mixie 5.1 oraz wybrane wywiady na płycie Blu-ray, a także: naklejki, plakat i inne materiały kolekcjonerskie.

Muzyka rockowa lat 70-tych - zagranica

Zawartość zestawu

Pierwszy album w box secie “The Sanctuary Years” to “A Different Beat”, który był 12 albumem solowym w karierze Gary’ego Moore’a, na którym artysta eksplorował nowe obszary bluesa i rocka. Oryginalnie wydany w 1999 roku, tu zawiera utwór dodatkowy: ‘Can’t Help Myself (E-Z Rollers Remix)’.

Dwa lata później wydany został album “Back To The Blues”, na którym Gary wrócił do bluesa po kilku latach muzycznych eksperymentów i przyniósł mu 6.te miejsce na amerykańskiej liście US Blues. W box secie wzbogacony jest o trzy dodatkowe utwory: ‘Picture Of The Moon (Single Edit)’, ‘Cold Black Night (Live At VH1)’ i ‘Stormy Monday (Live At VH1)’.

Pierwotnie wydany w 2002 roku album “Scars” odcinał się od ówczesnej mody i przybliżył Gary’ego do zespołów których słuchał w czasach dojrzewania. “Scars był czymś co miało przywrócić klimat lat 60’tych” powiedział Moore w 2003 roku. “Było w tym dużo stylu Hendrixa, jego Band Of Gypsys oraz tamtego stylu improwizacji”. Moore zatrudnił perkusistę Primal Scream Darrin’a Mooney’a, który zaimponował mu w trakcie nagrań do albumu “Back To The Blues” oraz basistę Skunk Anansie - Cass’a Lewis’a, tworząc swoje własne power trio.

Box set zamyka album Gary’ego z 2004 roku “Power Of The Blues”. Ten album potwierdzał prawdę o tym wybitnym artyście, że bez różnicy w którą stronę zaprowadzą go jego muzyczne poszukiwania to zawsze wróci on do jednego miejsca: bluesa. Na tym albumie do Gary’ego i Darrina Mooney’a dołączył basista Rainbow i Ozzy’ego Osbourne’a: Bob Daisley.

Zamówienia The Sanctuary Years boxset można składać pod linkiem.

Gary Moore

Gary Moore zawładnął świat rocka i bluesa dzięki swoim wirtuozerskim umiejętnościach gry na gitarze oraz głębokiemu, soulowo-bluesowemu głosowi. Sławę przyniosły mu takie hity jak ‘Parisienne Walkways’ czy ‘Still Got the Blues’, a także gra w zespole Thin Lizzy. Dyskografia solowa Moore’a liczy ponad dwadzieścia albumów. W latach ‘80tych Gary Moore dołączył do najwyższej hierarchii rocka, ale odrzucił to co uważał za puste w muzyce i powrócił do muzyki swojego serca - blues’a. Paradoksalnie właśnie dzięki temu odniósł największy komercyjny sukces wydając albumy solowe w latach 90tych i dwutysięcznych.

Poza prowadzeniem własnych zespołów, w trakcie swojej solowej kariery Gary Moore grał koncerty i nagrywał albumy z takimi artystami jak George Harrison, Jack Bruce, Ginger Baker, Greg Lake, BB King, Albert King, Albert Collins i wielu innych. Dzięki mieszaniu w swojej muzyce tego co najlepsze z rocka i bluesa stał się najbardziej wpływowym artystą Irlandii. Uważany jest za jednego z najlepszych gitarzystów świata i uhonorowany został zarówno przez markę Gibson, jak i Fender tworząc sygnowane przez niego modele gitar.