Funkcja “Supergrouper” na Spotify. Jak utworzyć swój zespół, stworzony z ulubionych artystów?

i

Autor: AA/ABACA/Abaca/East News / VALERIE MACON/AFP/East News / Dariusz Lachowski/East News / AKPA / AKPA Nowa funkcja Spotify

Funkcja “Supergrouper” na Spotify. Jak utworzyć swój zespół, stworzony z ulubionych artystów?

2022-06-29 11:18

Spotify próbuje różnych funkcji, które mają na celu przyciągnięcie uwagi użytkowników. Po takich listach jak “Ulubione na okrągło”, “Powtórka z ulubionych”, “Kapsuła czasu”, “Radar” czy muzycznym podsumowaniu roku, przyszedł czas na nowe urozmaicenie. Tym razem platforma daje swoim użytkownikom możliwość stworzenia własnej “Supergrouper” - jak to zrobić? Poniżej znajdziecie instrukcję!

Spotify to szwedzka platforma streamingowa, powstała w 2006 roku. Serwis służy przede wszystkim do słuchania muzyki ulubionych artystów, ale oferuje też odsłuch podcastów, a jego głównym założeniem było umożliwienie wspólnotowego przeżywania muzyki, poprzez tworzenie list, grup znajomych i rekomendacji. Ze Spotify można korzystać bezpłatnie (z reklamami wyświetlanymi w trakcie słuchania, brakiem działania bez podłączenia do Internetu i odtwarzaniem w trybie losowym), jak i na koncie premium. Choć platforma od lat jest przedmiotem licznych dyskusji i krytyki, chociażby za model płacenia artystom, których muzykę prezentuje, to nadal pozostaje jednym z najpopularniejszych serwisów tego typu na świecie.

Highly Suspect w Esce Rock - o najnowszych singlach, nadchodzącym albumie i trasie po Europie

Funkcja “Supergrouper” na Spotify

Spotify od samego początku oferuje różne urozmaicenia dla swoich odbiorców, które przejawią się przede wszystkim w tworzeniu różnych, atrakcyjnych playlist. Już teraz słuchacze mogą korzystać np. z “Daily Mixów”, “Ulubionych na okrągło”, “Powtórki z ulubionych”czy “Radarów”, które dopasowywane są pod gusta użytkownika i tworzone na podstawie jego odsłuchów. Hitem jest także coroczne “Muzyczne podsumowanie roku”, którym miliony słuchaczy dzieli się w Internecie. Teraz przyszedł czas na kolejny projekt, czyli “Supergrouper”.

Funkcja ta umożliwia stworzenie swojej własnej grupy marzeń, w skład której może wejść maksymalnie pięciu artystów lub artystek - wybranych przez użytkownika, lub losowo. Kolejnym krokiem jest nazwanie swojego zespołu. W efekcie platforma stworzy playlistę, na której znajdą się utwory wyłącznie tych wskazanych muzyków.

Jak stworzyć własną “Supergrouper”? Szczegółowa instrukcja

  1. Sprawdź, czy twoja aplikacja jest aktualna.
  2. Przejdź z poziomu telefonu na stronę https://spotify.com/supergrouper 
  3. Zdecyduj, ile członków ma liczyć twój zespół (od 3 do 5)
  4. Przydziel role, jakie mają pełnić, np. Leader, Tekściarz/Tekściarka, Gwiazda Rocka
  5. Nadaj nazwę swojej supergrupie
  6. Platforma wytworzy specjalną playlistę, którą znajdziesz w swojej aplikacji, w bibliotece