Creed

i

Autor: Facebook/Creed

Wiadomości

Formacja Creed zagrała pierwszy koncert po 12 latach przerwy! Jakie utwory wykonali muzycy?

Ponad 10 lat fani zespołu Creed czekali aż ich ulubieńcy ponownie pojawią się na scenie. Za nami pierwszy koncert grupy po dłuższej przerwie. To jednak dopiero początek. W tym toku Scott Stapp i spółka mają zaplanowane ponad 50 występów, jednak wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.

Formacja Creed powróciła na scenę po 12 latach przerwy

Po dwunastu latach przerwy na scenę powrócili muzycy amerykańskiej formacji Creed. 18 kwietnia 2024 roku zaprezentowali się oni w Miami Gardens w stanie Floryda w trakcie rejsu "Summer of 99". 

Zespół, w składzie: Scott Stapp, Mark Tremonti, Brian Marshall i Scott Phillips, wykonali dla publiczności 14 utworów. 

Muzyka jest jak pamiętnik - Midge Ure w Eska Rock

Tak prezentuje się szczegółowa setlista:

 1. Are You Ready?
 2. Bullets
 3. Torn
 4. My Own Prison
 5. What If
 6. Say I
 7. Weathered
 8. Overcome
 9. Faceless Man
 10. One
 11. What's This Life For
 12. With Arms Wide Open
 13. One Last Breath
 14. My Sacrifice

Przypomnijmy, że grupa zagra jeszcze jeden koncert w ramach "Summer of 99". Później natomiast muzycy Creed ruszą w regularną trasę po Stanach Zjednoczonych. Rozpocznie się ona w połowie lipca i potrwa aż do początku grudnia. Łącznie zaplanowano ponad 50 koncertów. 

Formacja Creed powstała w 1994 roku. W pierwszym okresie działalności (do 2004 roku) zespół wydał trzy studyjne albumy – "My Own Prison", "Human Clay" i "Weathered". Po rozstaniu z wokalistą Scottem Stappem, pozostali członkowie Creed wraz z wokalistą Mylesem Kennedym założyli formację Alter Bridge. Zespół powrócił jeszcze w 2009 roku, wypuścił w świat krążek "Full Circle" i trzy lata później ponownie zawiesił działalność. 

Czy zespół wyda jeszcze kiedyś kolejny album? Gitarzysta Mark Tremonti, w ubiegłorocznym wywiadzie dla "Audio Ink Radio", przyznał, że nie jest tego pewny. 

Gdybyśmy wiedzieli, że nasz powrót zostanie przyjęty tak dobrze, to zaplanowalibyśmy to wszystko wcześniej i coś nagrali. Ludzie mówią: "po prostu nagrajcie nowy album", ale to tak nie działa. Musielibyśmy usiąść nad tym jakieś dziewięć miesięcy temu, żeby te utwory były gotowe na nasze przyszłoroczne koncerty. Gdybyśmy teraz zaczęli tworzyć nowe kompozycje to kilka miesięcy zajęłoby nam komponowanie, potem kilka miesięcy na nagrywanie i z jakieś sześć miesięcy na wydanie. I wówczas nadszedłby czas mojego powrotu do Alter Bridge. Jest to więc bardzo trudna sprawa. Może gdybyśmy stworzyli jakąś EP-kę, byłoby to łatwiejsze. Ale Scott wydaje niebawem swoją solową płytę [w marcu tego roku ukazał się krążek "Higher Power"], a ja w lutym wchodzę do studia z ekipą z Tremonti, więc to naprawdę niełatwa sytuacja.

Najpopularniejsze rockowe albumy na Spotify. Oto TOP10: