Festiwal AlterFest - zbliża się święto muzyki alternatywnej! Kto zagra w Mysłowicach?

i

Autor: Materiały prasowe Festiwal AlterFest || Fisz Emade Tworzywo, Voo Voo, Daria ze Śląska i Misia Furtak zagrają w lipcu w Mysłowicach!

Festiwal AlterFest - zbliża się święto muzyki alternatywnej! Kto zagra w Mysłowicach?

2023-07-11 12:31

W lipcu Mysłowice na jeden weekend staną się stolicą polskiej muzyki alternatywnej we wszystkich jej odsłonach – od indie-rocka, poprzez post-punk, aż po hip-hop, czy indie-pop. Podczas AlterFestu zagrają zarówno najważniejsi przedstawiciele polskiej alternatywy, jak i najciekawiej zapowiadający się debiutanci.

Na dwóch festiwalowych scenach usłyszymy dziesięciu wykonawców, m.in. jedną z największych legend polskiej muzyki, czyli zespół Voo Voo, balansującą pomiędzy hip-hopem, funkiem i jazz-hopem formację Fisz Emade Tworzywo, czy Misię Furtak, której muzyka z pogranicza indie-popu i rocka zapewne przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom trochę spokojniejszych brzmień. Nie zabraknie także jednego z największych objawień rockowych ostatnich lat, czyli zespołu Dziwna Wiosna, jak również Darii ze Śląska, której debiutancka płyta szturmem wdarła się na antenę najważniejszych rozgłośni w kraju i niemal na wszystkie najpopularniejsze playlisty serwisów streamingowych. AlterFest to także doskonała okazja do odkrywania nowej muzyki, dlatego nie zabraknie tutaj również debiutantów, którzy w najbliższych latach niewątpliwie będą ważną częścią polskiej sceny alternatywnej – mowa tu m.in. o duetach Chair i color blue.

Organizowany od 2012 roku w Mysłowicach AlterFest to jeden z najbardziej kameralnych letnich festiwali w Polsce. Zaplanowany na maksimum tysiąc osób, odbywający się w otoczeniu przyrody festiwal swoim wyjątkowym klimatem sprawia, że jest odwiedzany przez fanów dobrych brzmień z niemal każdego zakątka kraju.

KWIAT JABŁONI przed premiera singla "Od nowa" w ESKA ROCK

Ten niezwykły, wręcz trochę rodzinny klimat w połączeniu z brakiem pośpiechu i totalnie luźną atmosferą sprawia, że ludzie do nas chętnie wracają, a ze względu na ilość uczestników nieraz można odnieść  wrażenie, że wszyscy się znamy. Miłośnicy muzyki odwiedzają nas po to, aby odetchnąć od wielkich wydarzeń, mogąc jednocześnie posłuchać tych, którzy właśnie na tych największych festiwalach występują. Ta wyjątkowa atmosfera i klimat sprawiają, że AlterFest od zawsze był zupełnie innym wydarzeniem, niż pozostałe imprezy muzyczne w naszym kraju. Zresztą wystarczy przypomnieć, że przez kilka lat festiwal organizowany był w budynku nadal funkcjonującego kościoła ewangelickiego. Jesteśmy po prostu inni i tę inność bardzo lubimy! – mówi Łukasz Prajer, organizator festiwalu AlterFest.

Bilety na AlterFest

Jedenasta edycja AlterFestu odbędzie się w dniach 21-22 lipca w mysłowickim Parku Słupna. Bilety jednodniowe w cenie 60 zł oraz dwudniowe karnety w cenie 90 zł nadal są w sprzedaży - można je nabyć na portalu KupBilecik.pl.

Więcej informacji na temat festiwalu znajdziemy na profilach AlterFestu na Facebooku i Instagramie.

ORGANIZATOR: Mysłowicki Ośrodek Kultury