EUROPE zapowiada nowy utwór i film dokumentalny!

i

Autor: Materiały prasowe Wielki powrót Europe

Europe zapowiada nowy utwór i film dokumentalny!

2023-08-10 21:00

Szwedzi z Europe weszli do studia, aby pierwszy raz od wydanego w 2017 roku albumu „Walk The Earth”, nagrać nowy utwór!

Zespół przebywa w Atlantis Studio w Sztokholmie, gdzie razem z producentem Klasem Åhlundem (Ghost, Robyn) pracuje nad utworem „Hold Your Head Up”, który ma być dynamicznym kawałkiem z elementami wczesnego stylu Europe. Premiera singla jest zapowiedziana na 15 września. Za miks będzie odpowiedzialny Stefan Glaumann (Rammstein, Def Leppard), który pracował z Europe przy płycie „Secret Society”. „Hold Your Head Up” to oczywiście początek, singiel jest zapowiedzią nowego albumu, który ma się ukazać na przełomie 2024 i 2025 roku.

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne

Byliśmy w trasie od dłuższego czasu, ale to ogromna przyjemność wrócić znowu do studia, zwłaszcza jeśli pracuje się z takim gentlemanem i profesjonalistą jak Klas. Kawałek brzmi niezwykle - mówi Joey Tempest, wokalista formacji.

Dokument od Europe!

To nie koniec dobrych wiadomości dla fanów zespołu. Muzycy razem z reżyserem Craigiem Hooperem (Deep Purple / Saxon) kończą prace nad dokumentem zatytułowanym po prostu „Europe - The Movie”. Film opowie historię zespołu od powstania po dzień dzisiejszy, pokazując drogę do sukcesu w połowie lat 80- tych, przez ciężkie czasy i złamane serce, powrót w Millennium i obecne sukcesy, jakie osiągnęła formacja. Premiera jest zapowiedziana na początek 2024 roku.