Eska Rock kończy 18 lat! Wspomnienia, anegdotki i ciekawostki od prezenterów stacji

i

Autor: Materiały prasowe Wspomnienia i anegdotki z okazji 18 urodzin Eski Rock

Eska Rock kończy 18 lat! Wspomnienia, anegdotki i ciekawostki od prezenterów stacji

2022-11-22 19:01

Eska Rock wystartowała dokładnie 22 listopada 2004 roku, a to oznacza, że stacja kończy dziś dokładnie 18 lat. Czy z tej okazji wolno nam więcej? Na pewno wolno powspominać! To właśnie z tej okazji prezenterzy, głosy, które tak dobrze znacie z codziennych audycji postanowili opowiedzieć o najśmieszniejszych sytuacjach i swoich najlepszych wspomnieniach, związanych z Eską Rock!

Historia Eski Rock rozpoczęła się dokładnie 22 listopada 2004 roku. Początkowo działała ona jako stacja lokalna w Poznaniu, jednak szybko zaczęły powstawać rozgłośnie w kolejnych miastach - Warszawie, Krakowie, Łodzi. Oznacza to jedno - Eska Rock właśnie kończy osiemnaście lat! Jedna z najpopularniejszych stacji radiowych, w której można usłyszeć muzykę rockową, w Polsce staje się pełnoletnia! Taka okazja to świetna okazja do wspomnień, anegdotek, ciekawostek, a tych przez te wszystkie lata narodziło się bardzo dużo!

Ekipa radia Eska Rock wspomina!

Opowiadają o nich Ci, których na co dzień słyszycie w swoich ulubionych audycjach - Agnieszka Szkuta, członkini ekipy "Aktywacji", która jest obecna w radiowej rodzinie od 2010 roku, czyli już od 12 lat, Dawid Zygmunt, czyli niezastąpiony prowadzący "Kolumny Zygmunta", Jarema Jamrożek i Wojtek Góralski, czyli część ekipy "Aktywacji", Michał Poklękowski, który nie tylko przedstawia codzienne wiadomości i prognozę pogody, ale też prowadzi świetne i wartościowe wywiady w ramach audycji "Drogowskazy", Ola Jakubowska, czyli Dyrektorka muzyczna stacji oraz głos programu "Gramy co chcemy", Claudia Antoszewski, która odpowiada za social media Eski Rock, Krzysztof Gieruszyński - Szef Promocji i Łukasz Kutyński, producent dźwięków.

Najpierw były łzy, ale liczy się finał. Agnieszka Chylińska w Esce Rock

Eska Rock kończy 18-ście lat! "Kultowe kawałki, kultowe historie"

Najwierniejsi fani Eski Rock na pewno wiedzą, że osobą, która najdłużej związana jest ze stacją jest Jaro Sobierajewicz. Obecnie prowadzący audycję "Kultowe kawałki, kultowe historie" jak nikt inny jest w stanie opowiadać o historii rocka. Jaro nie ukrywa, że przez te 18 lat jego obecności w Esce Rock działo się tak wiele, że on sam nie jest w stanie przypomnieć sobie wszystkiego, wie jednak jedno - tymi, którym może podziękować najbardziej jesteście Wy, czyli słuchacze Eski Rock!

18-stka Eski Rock! Wspomnienia, anegdoty, ciekawostki

Jakie wspomnienia ze stacją mają osoby z nią związane? Co takiego działo się w redakcji przez te wszystkie lata? Poniżej przedstawiamy Wam kilka najciekawszych cytatów, a jeszcze więcej anegdot, ciekawostek i szalonych historii usłyszycie w specjalnym, urodzinowym wideo!

Kiedyś, zupełnie przez przypadek, zadzwonił do nas słuchacz i powiedział, że chce sprzedać most. W jakimś tam żarcie, absurdalnie, że on ma most, to było jakoś niedługo po spaleniu się Mostu Łazienkowskiego, i że on ten most chce sprzedać - trochę nadpalony, ale będzie spoko. Potem zadzwoniła jego mama, któa jechała z nim w samochodzie i powiedziała, że jest matką tego Pana i żeby od niego nic nie kupować, bo on wszystkich na mosty naciąga. Przez cztery godziny programu ludzie dzwonili w sprawie mostu! - wspomina Agnieszka Szkuta.

Pamiętacie to? Nagranie z tej audycji jest dostępne na naszym kanale w serwisie YouTube!

Złodzieje ukradli owce, znaczy owocę - Jarema Jamrożek o najśmieszniejszej rzeczy, jaką powiedział na antenie.

Czyje nazwisko przekręciła na antenie Ola? Z kim swój pierwszy wywiad przeprowadził Dawid? Co przeszkadzało Agnieszce w prowadzeniu porannego serwisu, jeszcze gdy siedziba radia znajdowała się przy ulicy Senatorskiej? Jak ekipa radziła sobie w czasie pandemii? Dlaczego Oli i Michałowi grożono zwolnieniem? Kto z ekipy "Aktywacji" najlepiej gotuje? Te i wiele innych anegdotek usłyszycie w poniższym wideo!

Metallica - co wiesz o legendzie thrash metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W jakich latach Dave Mustaine był członkiem Metalliki?