Dżem logo

i

Autor: brak danych

koncerty rockowe w polsce w 2024 roku

Dżem z synem Ryszarda Riedla wraca do korzeni! Zespół zagra na Jarocin Festiwal 2024

2024-04-01 16:31

Ten rok z wielu względów jest szczególny dla zespołu Dżem. W czasie, gdy minie równo trzydzieści lat od śmierci jej nieodżałowanego wokalisty, Ryszarda Riedla, do jego składu w tej roli dołączy już za chwilę syn artysty, Sebastian Riedel. To z nim właśnie grupa wróci tam, gdzie w jakiś sposób to wszystko się zaczęło - do Jarocina.

Choć zespół Dżem powstał w 1973 roku (a więc przed chwilą świętował swoje 50-lecie), to przełomem w jego karierze stał się rok 1979, kiedy to podczas wyjazdu do Wilkasów zaczął on komponować swoje pierwsze utwory. Już rok później grupie udało się zakwalifikować do I Przeglądu Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie. To właśnie na tej imprezie zadebiutowała ona przed tak dużą publicznością, grając dla niej m.in. klasyki Paw i Whisky. Formacji udało się zająć trzecie miejsce w przeglądzie i choć chwilę później jej przyszłość na moment stanęła pod znakiem zapytania, to Jarocin jest dla historii Dżemu zupełnie kluczowy. Teraz, po prawie 45 latach zespół wraca na festiwal - i to w bardzo wyjątkowym kształcie.

Muzyka rockowa lat 80-tych - Polska. Albumy, które zmieniły historię

Dżem gwiazdą tegorocznego Jarocin Festiwal!

Już początku tego roku wiadomo, że odchodzącego ze składu Macieja Balcara w składzie Dżemu zastąpi syn Ryśka Riedla, Sebastian Riedel. Uznany muzyk po raz pierwszy wystąpi z grupą w kwietniu, a chwilę później ta wyruszy w całą serię koncertów, a jednym z przystanków będzie właśnie Jarocin!

W czwartek 8 lutego organizatorzy ogłosili, że legenda polskiej sceny blues rockowej dołącza do line-upu!

Jarocin Festiwal 2024 - gdzie i kiedy? Co z biletami?

Tegoroczny Jarocin Festiwal odbędzie się w dniach 19-21 lipca 2024 roku, oczywiście w Jarocinie.

W sprzedaży są już także dostępne bilety na wydarzenie - aktualnie zakupić można wejściówki w ramach drugiej puli w cenie 239 zł (karnet 3-dniowy). Wykupienie miejsca na terenie pola namiotowego to koszt rzędu 99 zł. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie festiwalu.

Poniżej sprawdź, czy dobrze znasz teksty piosenek polskiej legendy blues-rocka!

Czy dobrze znasz teksty piosenek zespołu Dżem? Quiz dla fanów kultowych utworów polskiego rocka

Pytanie 1 z 10
Jajo jakiego koloru znajdował podmiot liryczny w utworze "Paw"?
Listen on Spreaker.