DragonForce prezentuje nowy utwór!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Travis Shinn Nowość od DragonForce

DragonForce prezentuje nowy utwór!

2023-09-15 14:07

Nominowana do nagrody Grammy legenda ekstremalnego power metalu, grupa DRAGONFORCE wypuściła samodzielny singiel zatytułowany „Doomsday Party”! Utwór inspirowany rockiem z lat 80. doprawiony jest hipnotyzującymi dźwiękami z gier wideo w stylu retro i epickimi solówkami gitarowymi w prawdziwym stylu DRAGONFORCE.

Założona w 1999 roku w Londynie formacja, znana jest ze swoich epickich kompozycji, a znakiem rozpoznawczym najszybszego zespołu na świecie są ich mistrzowskie i błyskawiczne solówki gitarowe. Grupa swoje inspiracje czerpie z niezliczonych stylów heavy metalowych, królestw fantasy i gier wideo, łącząc rockowe wpływy z lat 80. z chwytliwymi refrenami i podnoszącymi na duchu melodiami.

Linkin Park - 5 ciekawostek o albumie “Meteora” | Jak dziś rockuje?

Filmy DRAGONFORCE liczą już setki milionów wyświetleń na YouTube, a na Spotify zespół ma prawie dwa miliony słuchaczy miesięcznie (sam platynowy singiel „Through the Fire and Flames” został odtworzony już ponad 200 mln razy). Podczas koncertów w ramach szybko sprzedającej się trasy DRAGONFORCE po Ameryce Północnej, która rozpoczyna się w przyszłym miesiącu, zespół zaprezentuje świeżą setlistę i zupełnie nową produkcję sceniczną! Do formacji dołączyli goście specjalni Amaranthe, przy dodatkowym wsparciu kolegów z wytwórni Napalm Records, NanowaR of Steel, a także Edge of Paradise. Zdobądź bilety już teraz, zanim znikną i czekaj na więcej nowej muzyki!

Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością zaprezentowania zupełnie nowej piosenki DragonForce po ponad 4 latach oczekiwania! To była trudna decyzja, który z naszych nowych utworów wydać jako pierwszy, ale zdecydowaliśmy się na ten, ponieważ prezentuje on inny aspekt naszej muzyki, zachowując jednocześnie niepowtarzalne brzmienie DragonForce. Proces kręcenia tego teledysku był świetny i mieliśmy okazję wcielić naszą wizję w życie w Los Angeles w Kalifornii. Mamy nadzieję, że fani wszystkich odmian metalu znajdą w nim coś dla siebie. Nie możemy się doczekać, aż zagramy to na żywo podczas naszej nadchodzącej trasy! - Herman Li tak mówi o “Doomsday Party”.