DragonForce - nowy utwór zespołu i szczegóły płyty!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Travis Shinn DragonForce - nowy utwór zespołu i szczegóły płyty!

DragonForce - nowy utwór zespołu i szczegóły płyty!

2023-10-19 13:29

Nominowani do nagrody Grammy pionierzy ekstremalnego power metalu DRAGONFORCE wydadzą swój nowy album “Warp Speed Warriors” 15 marca 2024 roku! Legendarny zespół wirtuozów gitary i założycieli Hermana Li i Sama Totmana, wokalisty Marca Hudsona, basistki Alicii Vigil i perkusisty Gee Anzalone ma zamiar wydać najbardziej ambitny i innowacyjny album w dotychczasowej historii. Na “Warp Speed Warriors” DRAGONFORCE eksploruje szerszą gamę różnorodnych stylów muzycznych niż kiedykolwiek wcześniej, rozwijając swoje brzmienie podczas ekscytującej muzycznej podróży, pozostając jednocześnie wiernym swoim korzeniom. Zespół wydał właśnie swój nowy, inspirowany uniwersum gry Zelda singiel „Power of the Triforce”.

Jesteśmy podekscytowani możliwością przedstawienia naszego najnowszego utworu, który zainspirowany został jedną z naszych ulubionych serii gier wideo, Zeldą! Pragniemy, aby entuzjaści metalu o różnych gustach odkryli w jego głębiach coś wyjątkowego. Przygotujcie się, bo szykujemy się do uwolnienia tej dźwiękowej przygody na żywo podczas naszych nadchodzących tras! - Herman Li o “Power of the Triforce”.

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

O albumie

Zapierający dech w piersiach utwór otwierający „Astro Warrior Anthem” potwierdza reputację DRAGONFORCE jako najszybszego zespołu na świecie, urzekając słuchacza od samego początku i oszałamiając solówkami gitarowymi wykonywanymi z niezwykłą szybkością. Podążanie za inspirowanym Zeldą utworem „Power of the Triforce” utrzymuje wysoki poziom głośności, po czym DRAGONFORCE chwilowo zwalnia tempo w balladzie „Kingdom of Steel”. Szybkie rytmy perkusyjne i porywające gitary niosą ze sobą chwytliwy „Burning Heart”, podczas gdy skandowany „Space Marine Corp” charakteryzuje się mocnym i podnoszącym na duchu refrenem. Elektroniczne wpływy we wspaniałym power metalowym hymnie „The Killer Queen” hipnotyzują, a wokal Marca Hudsona sięga nieba. Na „Doomsday Party” wpływy rocka z lat 80. spotykają się z urzekającymi dźwiękami gier wideo w stylu retro i epickimi solówkami gitarowymi w stylu DRAGONFORCE. Po ostatnim oryginalnym utworze na „Warp Speed Warriors”, „Pixel Prison”, następuje nieoczekiwany, ale genialny cover „Wildest Dreams (Taylor’s Version)” Taylor Swift jako dodatkowy utwór kończący tę epicką przygodę.

“Warp Speed Warriors” został wyprodukowany, zmiksowany i zmasterowany przez Damiena Rainauda w Mix Unlimited w Los Angeles w Kalifornii z Samem Totmanem i Hermanem Li. Ten album to niezrównane, innowacyjne doświadczenie dźwiękowe, które stanowi kontynuację dziedzictwa zespołu dzięki utworom, które bez cienia wątpliwości staną się klasykami w kanonie DRAGONFORCE i poza nim.

Na trasie!

Zespół ogłosił, że gitarzysta, piosenkarz i twórca treści Billy Wilkins dołączy do nich podczas całej szybko sprzedającej się trasy koncertowej po Ameryce Północnej, która rozpoczyna się w tym tygodniu. Wilkins dołączył już do zespołu na scenie, gdy zobaczyli jego cover platynowego singla „Through the Fire and Flames”, który stał się viralem na TikToku. Podczas koncertów zespół zaprezentuje świeżą setlistę i zupełnie nową produkcję sceniczną. Do formacji dołączyli goście specjalni Amaranthe, przy dodatkowym wsparciu kolegów z wytwórni Napalm Records, NanowaR of Steel, a także Edge of Paradise. Zgarnij bilety, zamów w przedsprzedaży swój egzemplarz „Warp Speed Warriors” i obejrzyj nowy teledysk do „Power of the Triforce” już teraz!

O zespole

Założony w 1999 roku zespół DRAGONFORCE urzekł publiczność na całym świecie swoimi niezwykle udanymi płytami i kultowymi singlami, w tym platynowym hitem „Through the Fire and Flames” – największym wyzwaniem dla graczy w legendarnej grze „Guitar Hero III: Legends Of Rock”. Znani ze swoich epickich kompozycji, które poszerzają granice heavy metalu, na nowym albumie DRAGONFORCE eksplorują szerszą niż kiedykolwiek wcześniej gamę różnych stylów muzycznych, a ich brzmienie ewoluuje podczas ekscytującej muzycznej podróży.