Dominik Jokiel (ex Turbo i Aion) nie żyje. Gitarzysta miał 43 lata

i

Autor: Zdjęcie z profilu na Facebooku - https://www.facebook.com/photo/?fbid=10205178230726507 Zmarł Dominik Jokiel - były muzyk zespołów Turbo i Aion

Dominik Jokiel (ex Turbo i Aion) nie żyje. Gitarzysta miał 43 lata

2022-05-19 10:38

Czwartek rozpoczynamy smutnymi wieściami. W późnych godzinach wieczornych w środę 18 maja zmarł Dominik Jokiel - uznany gitarzysta, były członek zespołów Turbo i Aion. Informację o jego śmierci podał Wojciech Hoffmann - gitarzysta prowadzący Turbo. Mężczyzna odszedł po ciężkiej chorobie w poznańskim szpitalu, miał zaledwie 43 lata.

Dominik Jokiel był uznanym gitarzystą heavy metalowym, członkiem Akademii Fonograficznej ZPAV. Karierę rozpoczął w 1996 roku wraz z działalnością w zespole Aion, który współtworzył razem z bratem - Danielem Jokielem. Gitarzysta nagrał z grupą pięć albumów studyjnych i uzyskał nominację do Fryderyka w kategorii Album roku - hard & heavy. Kapela zakończyła działalność w 2004 roku. W 2001 roku muzyk dołączył do legendy polskiej sceny heavy metalowej - grupy Turbo, z którą nagrał trzy albumy - Tożsamość (2004), Strażnik Światła (2009) oraz Piąty żywioł (2013). Gitarzysta opuścił skład w 2014 roku.

Szybkie Pytania - Muniek Staszczyk

Dominik Jokiel nie żyje

Tuż przed północą na facebookowym profilu Wojciecha Hoffmanna - gitarzysty prowadzącego zespołu Turbo - pojawił się post, informujący o śmierci byłego gitarzysty grupy. Według wpisu muzyk przegrał walkę z ciężką chorobą. Jokiel miał zaledwie 43 lata - artysta zmarł na jedenaście dni przed swoimi 44 urodzinami.

Muzycy żegnają gitarzystę

Swoje pożegnanie w sieci zamieścił też macierzysty zespół Jokiela, który podziękował mu za lata współpracy. Kilka słów napisał także były wokalista Trubo, obecnie lider grupy CETI, Grzegorz Kupczyk:

Zmarł wspaniały kolega, muzyk. Dobry, kochany człowiek, o bardzo pogodnym podejściu do życia. Potrafił być przyjacielem i arbitrem. Nagrał wspaniałe partie na wielu płytach. Czekaj tam na mnie Przyjacielu... [*] Moje kondolencje dla rodziny… - napisał na Facebooku muzyk.