Dlaczego nigdy nie doszło do powrotu The Clash? Paul Simonon mówi otwarcie

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Pennie Smith The Clash nie chciał powrotu, mimo oferowanych milionów

Dlaczego nigdy nie doszło do powrotu The Clash? Paul Simonon wyjaśnił

2023-12-12 9:29

Zespół The Clash to prawdziwa legenda muzyki punk. Formacja była obecna na rynku dość krótko, raptem dziesięć lat, to wystarczyło jednak, by jej muzyka odcisnęła ogromne piętno na ciężkim brzmieniu. Okazuje się, że kilka lat po rozpadzie, grupa dostała propozycję powrotu - dlaczego do ponownego zjednoczenia nie doszło?

Zespół The Clash został założony w 1976 roku w Londynie i bardzo szybko stał się jednym z kluczowych graczy sceny punk rockowej w Wielkiej Brytanii. Klasyczny skład formacji utworzyli Joe Strummer,  Mick Jones, Paul Simonon i Nicky "Topper" Headon. Już debiutancki album The Clash osiągnął na Wyspach sukces krytyczny i komercyjny. Kolejne lata, to kolejne sukcesy, które zapewniły takie wydawnictwa, jak “London Calling”, który rozsławił zespół na terenie USA czy przełomowy “Combat Rock”. W 1986 roku zespół rozpadł się, mając na koncie sześć płyt i status prawdziwej legendy. W 2002 roku zmarł Strummer, w związku z czym stało się jasne, że nie ma co liczyć na powrót The Clash.

Najlepsze punkowe albumy wszech czasów. Te krążki to legendy gatunku

Basista The Clash o tym, dlaczego nie doszło do powrotu zespołu

Basista The Clash, Paul Simonon udzielił wywiadu dla “Mojo”. Muzyk zdradził w nim, że w latach 90. zespół myślał nad ponownym zjednoczeniem się, z wielu powodów jednak okazało się to niemożliwe. Okazuje się, że członkowie grupy dostali propozycję, opiewającą na milion funtów, jednak nawet tak duża zachęta finansowa nie przekonała artystów. Paul nie ukrywa, że nie mógł się dogadać przede wszystkim z Mickiem Jonesem, który nie rozumiał jego podejścia i niechęci do zjednoczenia się i przyjęcia oferowanych pieniędzy. Simonon jest przekonany, że także Strummer nie pałał chęcią do pomysłu powrotu.