Pamiętaj o Depeche Mode! Premiera „Memento Mori” już w piątek

i

Autor: Materiały prasowe Najnowszy album Depeche Mode już w piątek!

QUIZY

Depeche Mode - jak dobrze znasz zespół? Quiz dla fanów formacji

2023-09-27 9:31

Depeche Mode to jeden z tych klasycznych zespołów, który nigdy nie schodzi z topu. Grupa jest obecna na rynku od ponad czterdziestu lat, a jej kariera od samego początku obfituje w ogromne sukcesy. Pomimo wielu trudnych chwil, jakie miały miejsce w trakcie istnienia, formacja zawsze wychodzi z nich zwycięsko. Co wiesz na temat brytyjskiej legendy? Sprawdź się w quizie!

Zespół Depeche Mode zaczął oficjalnie funkcjonować w 1980 roku, a jego założycielami byli Andy Fletcher i Vince Clark. W tym samym roku skład uzupełnili Martin Gore Dave Gahan. W początkach swojej działalności formacja bardzo zainspirowała się zdobywającą w tamtym okresie coraz większą popularność muzyką elektroniczną, opartą przede wszystkim na dźwiękach syntezatora i zaczęła tworzyć własny materiał, utrzymany w klimacie synth-popu. Pierwszy koncert grupy, działającej jeszcze wtedy pod inną nazwą, odbył się 14 czerwca 1980 roku. Niedługo później członkowie zespołu zdecydowali się zmienić jego nazwę, a w 1981 roku ukazał się jego debiutancki album, sygnowany już jako Depeche Mode. Płyta Speak & Spell osiągnęła bardzo duży sukces w Wielkiej Brytanii i dotarła do 10. miejsca tamtejszej listy przebojów. Niedługo później zespół opuścił Clarke, a jego miejsce w składzie zajął Alan Winder. W takim kształcie Depeche Mode działało przez kolejne trzynaście lat, wydając takie albumy, jak Black Celebration, Music for the Masses, Violator i Songs of Faith and Devotion. Od 1995, aż do 2021 roku, zespół działał jako trio, osiągając kolejne sukcesy i zdobywając sympatię fanów na całym świecie.

ZOBACZ TAKŻE: Depeche Mode - godzina rozpoczęcia koncertów w Warszawie i Krakowie

Depeche Mode - 5 ciekawostek o albumie “Songs Of Faith And Devotion” | Jak dziś rockuje?

Depeche Mode - jak dobrze znasz formację? QUIZ!

Zespół właśnie przygotowuje się do wydania nowego albumu, pierwszego od dnia śmierci Andy'ego Fletchera, który zmarł 26 maja 2022 roku. Krążek Memento Mori ujrzy światło dzienne już 24 marca, a chwilę później zespół wyruszy w trasę koncertową, w ramach której zagra dwa koncerty w Polsce: 2 sierpnia w Warszawie i 4 sierpnia w Krakowie.

Jak dobrze znasz historię tej legendy muzyki? Sprawdź się w naszym quizie!

Depeche Mode - jak dobrze znasz angielską legendę muzyki? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Pod jaką nazwą początkowo działał zespół?