Dawid Podsiadło głosem motywu przewodniego Cyberpunk 2077: Widmo wolności!

i

Autor: Materiały prasowe Dawid Podsiadło głosem motywu przewodniego Cyberpunk 2077: Widmo wolności!

Dawid Podsiadło głosem motywu przewodniego Cyberpunk 2077: Widmo wolności!

2023-09-29 12:36

Widmo wolności to utrzymany w klimacie szpiegowskiego thrillera dodatek do Cyberpunka 2077. Takie jest też “Phantom Liberty”, odwołujące się do klasycznego dla tego gatunku motywu muzycznego, który to utwór CD PROJEKT RED i Milan Records udostępnili dziś w ramach edycji deluxe oficjalnej ścieżki dźwiękowej Widma wolności. Premierze “Phantom Liberty” towarzyszy również klimatyczny teledysk CGI inspirowany fabułą dodatku do gry Cyberpunk 2077.

Tytułowe “Phantom Liberty” wykonuje Dawid Podsiadło — jeden z najpopularniejszych, najbardziej utalentowanych i utytułowanych polskich wokalistów młodego pokolenia. Utwór powstał we współpracy z kompozytorami CD PROJEKT RED: i P.T. Adamczykiem (Cyberpunk: Edgerunners, Cyberpunk 2077) i Marcinem Przybyłowiczem (Cyberpunk 2077, Wiedźmin 3: Dziki Gon). Całość została nagrana z udziałem Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej.

Mellina #30: Daria Zawiałow: to był mój najgorszy koncert. Zjadł mnie stres. Stres mną zawładnął

Dawid to wokalista jedyny w swoim rodzaju. Niesamowicie czuje emocje, które pragnęliśmy tym utworem wyrazić i ubrał je w słowa tak, jak tylko on potrafi. “Phantom Liberty” to utwór słodko-gorzki, piękny, ale też smutny, co Dawid idealnie przekazuje swoim wokalem, a my z Marcinem staramy się podkreślić pełną klasycznych dla gatunku brzmień muzyką. To był kawał ciężkiej pracy wszystkich osób zaangażowanych w produkcję. Efekt końcowy to piosenka, która, mam nadzieję, jest godnym ukłonem w stronę legendarnych filmów szpiegowskich. Fantastyczne zwieńczenie tej przygody i Cyberpunka 2077, ale także naprawdę mocny utwór, który urzeknie zarówno graczy, jak i entuzjastów i entuzjastki dobrej muzyki - powiedział P.T. Adamczyk, Senior Composer, CD PROJEKT RED. 

Praca nad utworem do Cyberpunk 2077 “Phantom Liberty” była czystą przyjemnością. Jestem odbiorcą gier wideo przez całe moje życie i nigdy bym się nie spodziewał, że robiąc muzykę kiedyś dotrę do miejsca, w którym te światy się przetną. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim pasjonatom i pasjonatkom z CD PROJEKT RED za to wyróżnienie i możliwość współpracy. Sam utwór od początku miał w zamyśle realizować wizję pasującą do szpiegowskiego thrillera. Sama współpraca przebiegła bardzo gładko, wszystkie nasze propozycje podobały się obu stronom, więc wystarczyło po prostu się spotykać, rozmawiać i cieszyć efektami naszej pracy. Nie mogę się doczekać momentu, w którym usłyszę swój utwór w samej grze, to jeszcze przede mną. Mam nadzieję, że ta kolejna współpraca nie będzie naszą ostatnią - powiedział Dawid Podsiadło, autor utworu “Phantom Liberty”.

Premierze utworu “Phantom Liberty” towarzyszy również klimatyczny teledysk, ambitnie łączący ujęcia live-action z udziałem aktorki oraz CGI. Obraz opowiada bazującą na wydarzeniach z Widma wolności historię jednej z głównych postaci dodatku — netrunnerki Song So Mi, alias Songbird — oddając klimat niebezpiecznego świata szpiegów, tajnych agentów i politycznej intrygi, w której samym środku lądują gracze podczas przygody. Klip stworzony został we współpracy ze studiem kreatywnym Juice przy udziale CD PROJEKT RED. Reżyserem teledysku jest Michał Misiński. Premiera teledysku o 12:00.

“Phantom Liberty” to jeden z czterech nowych utworów dostępnych w ramach edycji deluxe oficjalnej ścieżki dźwiękowej dodatku Cyberpunk 2077: Widmo wolności. Całość można odsłuchać w popularnych muzycznych serwisach streamingowych — pełna lista znajduje się tutaj.

Dodatek Cyberpunk 2077: Widmo wolności jest już dostępny na konsolach Xbox Series X|S, PlayStation 5 oraz na PC za pośrednictwem sklepów Steam, GOG i Epic Games Store, a także platformy GeForce NOW. Aby zagrać w dodatek, wymagane jest posiadanie podstawowej wersji gry Cyberpunk 2077. Więcej informacji na temat Cyberpunka 2077 i dodatku Widmo wolności znajduje się na oficjalnej stronie gry, Facebooku i X.