David Ellefson, James Hetfield

i

Autor: Wikimedia Commons/Carter Sterling, mpi04/Associated Press/East News

Wiadomości

David Ellefson (ex-Megadeth) wskazuje ulubione wydawnictwo Metalliki. Wybór zaskakuje!

David Ellefson, były basista Megadeth, w jednym z ostatnich wywiadów podzielił się swoimi pierwszymi wspomnieniami związanymi z Metalliką. Muzyk wskazał także ulubione wydawnictwo, jeśli chodzi o dorobek najsłynniejszego metalowego zespołu wszech czasów.

David Ellefson wskazał ulubione wydawnictwo Metalliki

David Ellefson to były basista formacji Megadeth. W zespole dowodzonym przez Dave'a Mustaine'a grał w latach 1983–2002 oraz 2010–2021. Obecnie Ellefson skupia się m.in. na swojej grupie Kings of Thrash, którą założył w 2022. Wraz z gitarzystą Jeffem Youngiem gra na koncertach utwory Megadeth z pierwszych trzech albumów, a także chociażby "Jump in the Fire" Metalliki

Basista ostatnio został zapytany w rozmowie z portalem "Ultimate Guitar" o najpopularniejszy zespół metalowy wszech czasów. David Ellefson opowiedział o tym, jaka była jego reakcja, gdy usłyszał Metallikę. Wskazał także swoje ulubione wydawnictwo tej formacji. 

Megadeth - najsłynniejsze numery legendy thrash metalu / Eska Rock

Były basista Megadeth poznał Metallikę za sprawą demo "No Life ’Til Leather" z lipca 1982 roku. Na tym wydawnictwie znalazło się siedem utworów (m.in. "Hit the Lights" czy "Seek & Destroy"). 

Pamiętam, jak pewnego dnia poszedłem do mieszkania Dave’a, zmywał naczynia czy tam przygotowywał lunch, i to puścił. Było w tym coś tak nawiedzonego i mrocznego, a jednocześnie hałaśliwego i zabawnego, że po prostu to pokochałem – powiedział Ellefson. 

Muzyk zauważył także, że choć większość utworów z "No Life 'Til Leather" pojawiło się na debiutanckim albumie Metalliki "Kill 'Em All", który ukazał się na rynku w 1983 roku, to jego zdaniem brzmiały one zupełnie inaczej. 

Zmierzali w zupełnie innym kierunku. Dlatego wciąż moim ulubionym wydawnictwem Metalliki jest demo "No Life 'Til Leather" – uzupełnił basista. 

Oto najlepsze albumy w dorobku Megadeth: