Dave Mustaine o relacjach z Larsem Ulrichem i Jamesem Hetfieldem. Wiadomo, że bywało różnie

i

Autor: Materiały prasowe Jakie relacje mają lider Megadeth i muzycy Metalliki?

Dave Mustaine o relacjach z Larsem Ulrichem i Jamesem Hetfieldem. Wiadomo, że bywało różnie

2023-07-30 8:28

Dziś już chyba śmiało można powiedzieć, że historia Dave'a Mustaine'a i Metalliki to coś jak najlepsza z możliwych telenowela świata muzyki metalowej. Lider Megadeth, który przez dwa lata miał okazję być członkiem legendy thrash metalu, co jakiś czas wypowiada się na temat dawnych kolegów. Teraz postanowił wyjaśnić, jak właściwie wyglądają ich relacje.

Ach, telenoweli Dave Mustaine-Metallica kolejny odcinek przed nami! Co ciekawe, póki co scenariusz jest jedynie jednostronny, pisany przez "Rudego" i nic nie wskazuje na to, by kiedykolwiek miał się to zmienić. A jednak, lider zespołu Megadeth, który dopiero co zagrał w Polsce, ponownie wypowiedział się w jednym z wywiadów na temat muzyków swojego dawnego zespołu, którego członkiem nie jest już od dokładnie czterdziestu (!) lat. Tym razem nadszedł moment na opowieść o relacjach, jakie mają na dzień dzisiejszy Dave, James Hetfield i Lars Ulrich. 

Megadeth - najsłynniejsze numery legendy thrash metalu / Eska Rock

Jakie są relacje na linii Megadeth-Metallica?

W najnowszej rozmowie dla Heavy Consequence, Dave Mustaine zdecydował się powiedzieć, jak to jest właściwie między członkami dwóch legend sceny metalowej. Ku zaskoczeniu wszystkich, po tym wszystkim, co od miesięcy pada z jego ust, gitarzysta i wokalista stwierdził, że relacje między nim a Jamesem i Larsem są najlepsze, jakie mogłyby być od dłuższego czasu. Mustaine mówi dalej, że on i muzycy na nowo zaprzyjaźnili się, zaznaczył przy tym, że rzeczywiście, relacja ta nigdy nie była, nie jest i najprawdopodobniej nigdy nie będzie łatwa i można ją porównać do małżeństwa w trakcie rozwodu. Dave stwierdził też, że media dokonały znacznego zniekształcenia tego, jak rzeczywiście na przestrzeni lat wyglądały związki między nim a członkami Metalliki. 

Myślę, że emocje między nami wszystkimi są prawdopodobnie zrozumiałe dla wielu ludzi, którzy z kimś zrywają, to jest jak w małżeństwie, gdzie rozstajesz się, a czasami próbujesz uzasadnić w swojej głowie decyzję, którą podejmujesz. Czasami wystarczą fakty, a innym razem czujesz się zobowiązany do opowiedzenia historii, a tak naprawdę nie musisz tego robić. Są też ludzie, którzy opowiadają historię, a następnie dodają mało sprośne fakty – działają jak magnetofon, który ma funkcję dodawania rzeczy, których nigdy nie było. Tak się stało w tej sytuacji. Więc po prostu patrzę na cały ten okres z Metalliką jako na coś, co było dla mnie naprawdę wspaniałe. I życzę im wszystkiego najlepszego - powiedział Dave w wywiadzie.