Courtney Love skrytykowała Taylor Swift - Nancy Wilson (Heart) podsumowała liderkę Hole

i

Autor: Matt Baron/BEI/Shutterstock/Rex Features/East News/Laurent VU/SIPA/SIPA/East News Nancy Wilson zareagowała na słowa Courtney Love o Taylor Swift

wypowiedzi muzyków

Courtney Love skrytykowała Taylor Swift - Nancy Wilson (Heart) podsumowała liderkę Hole

2024-05-02 9:08

Courtney Love już na początku kariery zasłynęła jako osoba bezkompromisowa, która nie boi się otwarcie mówić tego co i o kim myśli. Dawniej głośno było o jej konflikcie z Madonną - czy teraz liderka Hole chce się pokłócić się z młodszymi koleżankami po fachu? Love w nowym wywiadzie ostro skrytykowała Taylor Swift i Lanę Del Rey! Teraz na słowa te zareagowała Nancy Wilson z Heart.

Courtney Love weszła do świata muzyki i szerzej pojmowanego środowiska show-biznesu z impetem. Młodziutka wokalistka, autorka tekstów i gitarzystka stanęła na czele założonego przez siebie zespołu Hole, a jego sukces to w dużej mierze zasługa jej samej - jej bezkompromisowości, odwagi, pewności siebie i w jakimś stopniu z pewnością bezczelności. W kolejnych latach Love dała się poznać jako osoba, która odważnie i wprost mówi to, co myśli, często nie bacząc na tego ewentualne konsekwencje.

Artystka już lata temu popadła w głośny konflikt z Madonną, mówiąc, że ta tak naprawdę nie jest żadną artystką. Teraz Courtney w wywiadzie dla "The Standard", którego udzieliła, by promować swój najnowszy projekt o... kobietach w muzyce ("Courtney Love's Woman) powtórzyła swoje zdanie na temat amerykańskiej gwiazdy mówiąc, że jej nie lubi i wie, że to uczucie odwzajemnione. To jednak nie koniec, a Love zdecydowała się skrytykować jedne z najpopularniejszych dziś artystek, swoje młodsze koleżanki po fachu.

Najważniejsze kobiece albumy rockowe wszech czasów

Courtney Love krytykuje Taylor Swift, Lanę Del Rey i Beyoncé

Teraz po latach Love postanowiła odmówić miana artystki Taylor Swift. Gwiazda, która szykuje się do wydania w piątek 19 kwietnia nowej studyjnej płyty, cieszy się dziś statusem jednej z największych na świecie, a wszystko to, co robi, przyciąga ogromne zainteresowanie, jej kolejne działania artystyczne natomiast biją kolejne rekordy. Według Courtney jednak Swift "nie jest ważna i jest po prostu nudna".

W dalszej tyradzie oberwało się Lanie Del Rey. Love mówi, że przestała lubić artystkę w grudniu ubiegłego roku, gdy ta wydała cover klasyka Johna Denvera Take Me Home, Country Roads. Dalej artystka zaznacza jednak, że dużo słuchała Lany pracując nad swoim nowym albumem, ta jednak zaczęła na nią wpływać tak mocno, że musiała przestać. Love nie odpuściła również Beyoncé mówiąc w wywiadzie, że docenia, że ta nagrywając album w stylu country weszła do przestrzeni dotychczas niedostępnej dla czarnej kobiety, ale po prostu nie lubi jej muzyki.

Taylor nie jest ważna. Może i jest bezpieczną przestrzenią dla dziewcząt i prawdopodobnie jest współczesną Madonną, ale nie jest interesująca jako artystka - mówi w nowym wywiadzie Courtney Love o Taylor Swift.

Nancy Wilson reaguje na słowa Love

Teraz na słowa koleżanki po fachu zareagowała Nancy Wilson. Gitarzystka grupy Heart od lat przyjaźni się z Love, jak jednak powiedziała w wywiadzie dla "Tampa Bay Times", nie może się zgodzić z jej słowami mówiąc, że sama chętnie słucha Swift i docenia jej twórczość. Wilson delikatnie zarzuciła przy tym Courtney zazdrość o... wygląd Taylor: "Myślę, że największym problemem, jaki może mieć, jest to, że jest niezwykle piękna. Wiesz, ludzie reagują zazdrością na takie rzeczy. Wiem, że Courtney Love nie jest jej fanką. Przyjaźnię się z Courtney Love, ale nie zgadzam się z jej opinią na ten temat".

Poniżej sprawdź, kogo jeszcze liderka Hole nie darzy sympatią: