Co za połączenie! Brian May i Tony Iommi grają razem klasyki Black Sabbath

i

Autor: Screen z YouTube/Guitar World Muzycy Queen i Black Sabbath razem w specjalnym programie

Co za połączenie! Brian May i Tony Iommi grają razem klasyki Black Sabbath

2024-01-04 11:59

Świat muzyki szczególnie lubi te sytuacje, gdy dwie legendy łączą ze sobą siły. Całkiem niedawno Tony Iommi, ikona Black Sabbath, nagrał utwór z Serjem Tankianem z System of a Down. W ramach jeszcze innego projektu natomiast, słynny gitarzysta spotkał się z inną legendą rocka - Brianem Mayem z Queen! Panowie porozmawiali i zagrali wspólnie klasyki heavy metalu!

Tony Iommi ma za sobą udany i pracowity rok, a wygląda na to, że nie mniej intensywne miesiące przed nim. Artysta opublikował noworoczne nagranie, na którym podsumował swoje osiągnięcia z 2023 roku i zapowiedział pewne plany na obecny rok. Po pierwsze, muzyk obiecał, że w maju światło dzienne ujrzą wyczekiwane, pierwotnie mające zostać wydane w ubiegłym roku wznowienia płyt Black Sabbath, nagranych z Tonym Martinem w roli wokalisty. Legendarny gitarzysta zapowiedział też, że pracuje nad nowym materiałem, który być może złoży się na album. W oczekiwaniu na te nowości, powróćmy jednak jeszcze na chwilę do ubiegłorocznych projektów artysty.

Co tam w środku gra? - Black Sabbath

Tony Iommi i Brian May razem w klasykach Black Sabbath!

Pod koniec listopada ubiegłego roku stacja Sky Arts opublikowała dzień po dniu trzy odcinki wyjątkowej serii "Greatest Guitar Riffs", której gwiazdami byli kolejno właśnie Iommi oraz Andy Summers i Nancy Wilson. Każda z osób zaprosiła do swojego odcinka gości i tak gitarzyście Black Sabbath towarzyszył i rozmawiał o muzyce Brian May z Queen. Panowie nie mogli przepuścić takiej okazji, by razem nie zagrać. Legendy muzyki wzięły na warsztat największe klasyki formacji, uznawanej za pionierską dla muzyki heavy metalowej - jak May i Iommi wypadli wspólnie w Paranoid, War Pigs i Iron Man? Jakie ciekawostki na temat tych kompozycji, szczególnie pod względem powstawania, przekazał Tony? Sprawdźcie poniżej krótki fragment - pełny odcinek z udziałem legend dostępny jest TU.