Kiss - jak dobrze znasz legendę shock rocka? QUIZ

i

Autor: Materiały prasowe Quiz o zespole Kiss

quizy

Co wiesz o zespole Kiss? Quiz o legendzie światowej muzyki

2024-05-10 9:51

Kiss to jeden z najsłynniejszych zespołów rockowych wszech czasów. Grupa jest obecna na rynku muzycznym od pięćdziesięciu lat i przez cały ten czas bardzo zapracowała sobie na posiadany status legendy. Nie da się ukryć - bez Kiss historia rocka nie wyglądałaby tak samo. Sprawdź, co wiesz o legendzie shock rocka!

Choć za oficjalną datę powstania zespołu Kiss uznaje się rok 1973, to jego historia sięga kilka lat wstecz. Muzycy Gene Simmons i Paul Stanley działali w grupie Wicked Lester, która co prawda nagrała jeden album studyjny, jednak został on odłożony przez wytwórnię na półkę. Chcąc poszukać nowego kierunku muzycznego, Simmons i Stanley postanowili stworzyć zupełnie nową formację. Niedługo później do dopiero co powstającego zespołu dołączył perkusista Peter Criss, na początku stycznia 1973 roku skład uzupełnił gitarzysta Ace Frehley. Ostatecznie grupa postanowiła działać jako Kiss, wymyśliła swoje charakterystyczne logo i mocno eksperymentowała ze swoim wizerunkiem scenicznym. Pierwszy koncert Kiss odbył się dokładnie 30 stycznia 1973 roku, a publiczność liczyła mniej niż dziesięć osób. W marcu tego samego roku grupa podpisała kontrakt z Casablanca Records, a rok później światło dzienne ujrzał jej debiutancki album studyjny. Płyta wzbudziła pewne zainteresowanie, a o formacji sporo mówiono ze względu na jej szokujące koncerty i charakterystyczny wizerunek, przełom nadszedł jednak w 1975 roku, kiedy ukazał się koncertowy album Alive! Już rok później światło dzienne ujrzało wydawnictwo Destroyer, który pokazało zmienione brzmienie i okazało się sukcesem komercyjnym. Kolejne lata, to kolejne świetne wydawnictwa, występy, które szybko uczyniły z Kiss jeden z najbardziej wpływowych zespołów rockowych na świecie. Grupa ma na koncie liczne zmiany składu, eksperymenty z wizerunkiem, spadki popularności, jednak do samego końca udawało się jej przyciągać tłumy na kolejne koncerty.

Kiss - największe przeboje legendy rocka

Jak dobrze znasz Kiss? Sprawdź się w quizie!

W grudniu 2023 roku grupa pożegnała się ze sceną - ale nie z marką "Kiss", w ogóle, co mocno podkreśla i powróci w 2027 roku jako awatary!

W oczekiwaniu na ten moment sprawdź swoją wiedzę o zespole!

Kiss - jak dobrze znasz legendę shock rocka? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W którym roku Kiss zagrali w Polsce swój pierwszy koncert?