Bruce Dickinson

i

Autor: Materiały prasowe

wypowiedzi muzyków

Bruce Dickinson wskazał solowy utwór, z napisania którego jest najbardziej dumny

2024-03-17 13:32

Bruce Dickinson wciąż świętuje sukces swojego najnowszego solowego albumu studyjnego. Krążek "The Mandrake Project" podbił listy przebojów na całym świecie, a już za chwilę muzyk, wraz ze swoim zespołem, wyruszy w promującą go trasę. Myśli artysty nadal krążą wokół jego solowej twórczości - zdecydował się on wskazać, z którego solowego utworu, którego jest autorem, jest najbardziej dumny.

O Brucie Dickinsonie nie przestaje być głośno, a wszystko to ze względu na ogromny światowy sukces jego najnowszego, pierwszego od prawie 20 lat, albumu solowego. Krążek The Mandrake Project zyskał uznanie nie tylko krytyczne, ale także te komercyjne, sprzedażowe, czego najlepszymi dowodami są pozycje, jakie krążek osiągnął na listach przebojów na całym świecie. W Niemczech i Szwecji album zadebiutował na szczycie, a w Wielkiej Brytanii na pozycji trzeciej, jest także w TOP 10 w wielu innych krajach: Finlandii, Szwajcarii, we Włoszech, Belgii, Holandii i Francji. Także w Ameryce Południowej The Mandrake Project znalazł się w pierwszej dziesiątce, zarówno w Brazylii jak i Meksyku. Jeśli chodzi o Polskę, wydanie fizyczne krążka zadebiutowało na miejscu drugim listy OLiS i trzecim ogółem.

Iron Maiden - 5 ciekawostek o albumie "The Number of the Beast" | Jak dziś rockuje?

Oto utwór, z napisania którego Dickinson jest dumny najbardziej

Tymczasem w najnowszym wywiadzie Bruce postanowił wskazać, z napisania którego utworu ze swojej solowej dyskografii jest dumny najbardziej. Przypominamy, że muzyk ma na koncie, wliczając w to już najnowszy The Mandrake Project, siedem autorskich krążków. Okazuje się, że to na drugim z nich, czyli Balls to Picasso, który w czerwcu tego roku skończy 30 lat, pochodzi utwór, z napisania którego Dickinson jest najbardziej dumny. W rozmowie z magazynem "Revolver", ikona heavy metalu wskazała na pierwszy singiel z tego wydawnictwa, czyli przebój Tears of the Dragon. Jak artysta uzasadnia ten wybór?

Powiedziałbym "Tears of the Dragon" – bo nie wiem, co to znaczy. Ale to coś oznacza. Ta piosenka naprawdę działa na ludzi. To wpływa na mnie. Wiem, o czym to jest: chodzi o porzucenie, nie o bycie porzuconym, ale o oddanie się wszechświatowi, temu, co będzie dalej. Ale nadal nie wiem, dlaczego są to akurat "łzy smoka". Nigdy na to nie wpadłem. To działa i coś znaczy, ale nie wiem, dokładnie co to jest. I dlatego jest świetne - odpowiedział Bruce.

Iron Maiden na trasie

Sukcesy solowe nie oznaczają, że wokalista zapomina o Iron Maiden! Grupa póki co wypoczywa, by już we wrześniu wyruszyć w trasę koncertową po Australii, Nowej Zelandii, Azji, USA i Ameryce Północnej.

Sprawdź się w quizie o Iron Maiden!

Iron Maiden - co wiesz o legendzie heavy metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto był pierwszym wokalistą Iron Maiden?