Brian May o We Will Rock You: Była obawa, że żadna stacja radiowa tego nie zagra

i

Autor: Royal Mint/Ferrari Press/East News Brian May o obawach w związku w wielkim hitem Queen

Brian May o "We Will Rock You": "Była obawa, że żadna stacja radiowa tego nie zagra"

2023-02-23 11:33

Jakiś czas temu Brian May zaskoczył świat stwierdzeniem, iż na początku kariery, członkowie Queen nie przepadali, gdy publiczność śpiewała razem z nimi na koncertach. Wszystko zmienił klasyczny utwór "We Will Rock You". Okazuje się, że muzycy mieli spore obawy, co do tego numeru. Jaka jest historia tej kompozycji?

Jakiś czas temu głośno było o wywiadzie Briana Maya dla "Guitar World" Gitarzysta zaskoczył swoim wyznaniem mówiąc, że w pierwszych latach działalności jego grupa nie do końca rozumiała, dlaczego osoby, biorące udział w koncertach śpiewają razem z Freddiem Mercurym. May wprost powiedział, że denerwowało go to, gdyż nie zauważył, by coś podobnego działo się na występach innych gwiazd, chociażby Led Zeppelin. Po pewnym czasie grupa postanowiła przestać z tym walczyć, a wręcz nagrać kompozycję, która będzie idealna do wykonywania na żywo z publicznością.

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock

Roger miał co do tego poważne obawy. Powiedział: "Żadna stacja radiowa nigdy tego nie zagra! To nie brzmi jak piosenka rockowa". Ale walczyłem o swoje. I generalnie nie przekonałem go do swoich argumentów, ale tym razem wygrałem. Więc to był początek albumu - mówi May w wywiadzie.

"We Will Rock You" - wielki przebój Queen

Utwór We Will Rock You znalazł się na szóstym albumie zespołu, News of the World, wydanym w 1976 roku, i rzeczywiście został umieszczony na trackliście jako pierwszy. Kompozycja została wybrana także na singiel promocyjny. W 2004 roku magazyn "Rolling Stone" umieścił go na 330. miejscu listy "500 najlepszych piosenek wszech czasów", kompozycja znajduje się także w Grammy Hall of Fame. Historia jej powstania została także pokazana w filmie Bohemian Rhapsody, poniżej fragment.

Queen - jak dobrze znasz historię legendarnego zespołu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W ramach prac nad jakim albumem został nagrany najnowszy singiel grupy, "Face It Alone"?