ranking

Bon Jovi - oto nasz TOP 5 albumów formacji. Płyty zespołu, które koniecznie trzeba znać

2024-07-10 11:43

Bon Jovi to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych rockowych zespołów na całym świecie. Formacji udaje się z dużym powodzeniem pozostać na topie już od samych początków swojej działalności. Tak naprawdę w każdej dekadzie grupa wydawała albumy, które docierały na same szczyty - które z nich są szczególnie istotne dla historii Bon Jovi?

Zespół Bon Jovi powstał w 1983 roku w Sayreville w stanie New Jersey, tak naprawdę głównie z inicjatywy młodego, pełnego pasji i chęci do robienia muzyki, zdobycia sławy Johna Bongiovi, którego świat dziś zna jako Jon Bon Jovi. Zapatrzony w Bruce'a Springsteena chciał stać się tak samo wielki i ceniony, uświadomił sobie jednak, że dużo lepiej działa mu się w grupie. Ta w składzie, poza Jonem, Richie Sambora, Alec John Such, Tico "The Hitman" Torres i David Rashbaum wydała swój debiutancki album, zatytułowany eponimem, który już osiągnął spory sukces, a to za sprawą singla Runaway, który stał się przebojem. Grupa szybko poszła za ciosem i już rok później wydała krążek 7800° Fahrenheit. Formacja już była wtedy dobrze znana, jednak przełom dla niej nastąpił w 1986 roku, a to za sprawą zupełnie legendarnego już albumu Slippery When Wet. Reszta, jak to mówią, jest już historią.

Bon Jovi - największe przeboje legendy rocka lat 80.

Oto nasz wybór najważniejszych płyt Bon Jovi

Formacja jest obecna na światowym rynku do dziś, w każdej dekadzie wydawała płyty, które stawały się światowymi sukcesami i podbijały międzynarodowe listy przebojów. Obecnie dyskografia Bon Jovi liczy sobie, wliczając już w ten pułap tę najnowszą, Forever, szesnaście płyt. Które spośród tego grona uznać można za najważniejsze w karierze grupy i najistotniejsze dla próby zrozumienia jej historii? Sprawdźcie nasz ranking Top 5 tytułów w galerii na samej górze!

Rozwiąż quiz o Bon Jovi:

Bon Jovi - co wiesz o legendzie rocka lat 80.? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W którym mieście został założony zespół?
Listen on Spreaker.