BOKKA

i

Autor: Materiały prasowe

BOKKA: premiera urodzinowego albumu!

2023-11-10 15:39

W tym roku BOKKA postanowiła uczcić swoje 10 urodziny tworząc specjalne wydawnictwo z udziałem 10 gości. Zespół postawił na autorską selekcję zapraszając artystów, których talent robi na nich ogromne wrażenie.

Początkowo nie chcieliśmy robić zamieszania z tej okazji, ale na jednym z zespołowych spotkań padł pomysł, który nas zaskoczył. Wtedy wydawał nam się szurnięty i  nierealny do przeprowadzenia z wielu powodów, a dzisiaj ukazuje się płyta z udziałem  10 postaci, których talent robi na nas ogromne wrażenie. To że my sobie ich wybraliśmy to jedno, ale to, że oni, bez mrugnięcia okiem, dali się wciągnąć do naszego dziwacznego świata jest dla nas najlepszym prezentem. Ich pseudonimy mogą Wam niewiele mówić, ale posłuchajcie ich głosów, a sami zrozumiecie;) - wyznaje zespół.

Nirvana - 5 ciekawostek o albumie "In Utero" | Jak dziś rockuje?

10-lecie zespołu

BOKKA od 10 lat zaskakuje swoim nieszablonowym podejściem do wizerunku, żywiołowymi koncertami, woltami stylistycznymi - od nostalgicznego debiutu zauważonego przez Pitchfork, poprzez energetyczny album “Don’t Kiss And Tell”, kosmiczny “Life On Planet B”, na apokaliptycznym “Blood Moon” kończąc. Zespół ma na koncie również 3 nominacje do Fryderyków, a jego twórczość polecało wiele zagranicznych mediów. 

Niebanalne podejście do tworzenia wizerunku i muzyki, wykorzystywanie nietuzinkowego, często składającego się z przypadkowych przedmiotów instrumentarium, szybko stało się znakiem rozpoznawczym BOKKI. Potencjał grupy błyskawicznie dostrzeżono poza granicami kraju co skutkowało zagraniem na scenach najważniejszych imprez w Europie, m.in. brytyjskiego The Great Escape, czeskiego Colours of Ostrava, niemieckiego Reeperbahn czy holenderskiego Eurosonic, a następnie w klubach w Brukseli, Pradze czy Budapeszcie.

W 2022 BOKKA powróciła filmowym, tajemniczym, i apokaliptycznym albumem “Blood Moon” zyskując tym samym kolejną nominację do nagrody Fryderyk. Klip do utworu Walk on A Wire otrzymał Grand Prix na Polish Music Video Awards, wyróżnienie na Berlin Music Video Awards, a także jako jedyny z Polski zyskał nominację na festiwalu Camerimage pośród artystów takich jak Lykke Li, Harry Styles czy Rammstein. 

BOKKA HITS 10 to podsumowanie rozdziału barwnej historii zespołu zanim ten wyruszy w nowym kierunku.

Trasa koncertowa

W listopadzie BOKKA wyruszyła we wspólną trasę koncertową z Tides From Nebula. Rozpiska poniżej:

  • 10.11 Wrocław, Zaklęte Rewiry
  • 12.11 Gdynia, Podwórko.art/Scena Ucho
  • 16.11 Katowice, P23
  • 23.11 Łódź, Wytwórnia
  • 24.11 Szczecin, GOKSiR Przecław
  • 25.11 Poznań, CK Zamek
  • 07.12 Lublin, Zgrzyt
  • 08. 12 Warszawa, Progresja/XX-lecie klubu
  • 09.12 Białystok, Zmiana Klimatu