Axl Rose komentuje swój występ i przemówienie na pogrzebie Lisy Marie Presley: Byłem bardzo zdenerwowany

i

Autor: JASON KEMPIN/Getty AFP/East News Wokalista Guns N' Roses komentuje swój udział w ceremonii pogrzebowej córki Elvisa Presleya

Axl Rose komentuje swój występ i przemówienie na pogrzebie Lisy Marie Presley: "Byłem bardzo zdenerwowany"

2023-01-24 10:22

W niedzielę 22 stycznia odbyła się ceremonia pogrzebowa Lisy Marie Presley - jedynej córki "Króla Rock and Rolla". Kobieta zmarła nagle w wieku zaledwie 54 lat. Axl Rose był jednym z bliskich przyjaciół Lisy i został poproszony o wygłoszenie mowy i występ na uroczystości. Obie te czynności spotkały się z różnymi komentarzami internautów. Muzyk opowiedział mediom, co czuł, biorąc udział w tym przykrym wydarzeniu.

W czwartek 12 stycznia, w wieku zaledwie 54 lat zmarła Lisa Marie Presley. Jedyna córka "Króla rock and rolla"raptem dwa dni wcześniej wzięła udział w ceremonii rozdania Złotych Globów, a media już wtedy rozpisywały się o jej nie najlepszej kondycji. Kobieta doznała zatrzymania akcji serca 12 stycznia i choć początkowo udało się ją przywrócić, to ostatecznie serce ponownie stanęło. W niedzielę 22 stycznia odbył się uroczysty pogrzeb Lisy Marie, który był transmitowany na żywo w Internecie. Wokalistka i autorka tekstów spoczęła w Graceland u boku swojego ojca i syna, Benjamina, który w 2020 roku, w wieku 27 lat, w posiadłości swojej matki odebrał sobie życie. Od tamtego zdarzenia stan Lisy Marie miał się znacząco pogorszyć. W uroczystości wzięły udział osoby bliskie zmarłej, a jedną z nich był Axl Rose. Wokalista Guns N' Roses został poproszony przez rodzinę Lisy Marie o wygłoszenie mowy na jej cześć i odśpiewanie jednego z jej ulubionych utworów, czyli November Rain. 

Internauci krytykują przemowę i występ Axla Rose'a na pogrzebie Lisy Marie Presley

Artysta starał się jak najbardziej podołać zadaniu, które, ze względu na okoliczności, z pewnością nie należało do łatwych. Nie powstrzymało to jednak części internautów od krytycznych komentarzy, przede wszystkim na temat muzycznego występu Axla. Przedmiotem dyskusji stał się jego wokal, bardzo dużo osób jednak zwróciło uwagę, że należy pamiętać o okolicznościach, w których miał miejsce pokaz i że zdecydowanie nie powinien on być przedmiotem oceny, gdyż przemawianie, a tym bardziej śpiewanie w sytuacji pogrzebu nie należy do czynności prostych.

Guns N' Roses - 5 ciekawostek o albumie 'Appetite for Destruction" | Jak dziś rockuje?

Axl Rose w rozmowie z dziennikarzem na temat udziału w pogrzebie Lisy Marie Presley

Tuż po udziale w ceremonii wokalista rozmawiał z dziennikarzem Entertainment Tonight. Muzyk przyznał, że był bardzo zdenerwowany i rozemocjonowany cała sytuacją, tym bardziej, że nie był wcześniej przygotowany na przemowę, został jednak o nią poproszony przez rodzinę zmarłej i wiedział, że nie może odmówić.

Naprawdę nie wiedziałem, że będę przemawiał czy coś w tym stylu. Wciąż czuję, nie wiem, czy zasługuję na to, by tu być, ale chciałem spróbować zrobić to jak najlepiej dla niej, jej rodziny i jej fanów. Wiem, jak wiele znaczyło, ale byłem bardzo zdenerwowany i rozemocjonowany będąc tam - powiedział Axl.