Albumy rockowe 2023 - nadchodzące premiery

i

Autor: Materiały prasowe Albumy rockowe i metalowe, które ukażą się w 2023 roku

Albumy rockowe 2023 - nadchodzące premiery. Greta Van Fleet, Foo Fighters i inni

2023-04-21 15:11

Za nami pierwszy kwartał 2023 roku i nie da się ukryć - pod względem premierowym działo się! Najnowsze płyty wydali już m.in. Iggy Pop, Ville Valo, Depeche Mode, U2 czy Metallica. Przed nami jeszcze sporo miesięcy i kolejne genialne wydania! Na jakie albumy wyjątkowo warto czekać? Kiedy się one ukażą? Sprawdźcie nasze typy.

Rok 2022 obfitował w dość dużą liczbę premier. Slash znów połączył siły z Mylesem Kennedym i The Conspirators, efektem czego została płyta, zatytułowana po prostu 4, z wyczekiwanymi wydawnictwami powrócili Placebo, Scorpionsi, Red Hot Chili Peppers, do których znów dołączył John Frusciante, Arcade Fire, Halestorm czy Def Leppard i wszystkie zostały bardzo dobrze przyjęte przez rynek. Na rynku zadebiutowały dwie wyjątkowe grupy - The Smile z Thomem Yorkiem na pokładzie i 3rd Secret, w skład którego wchodzą m.in. Krist Novoselic, Matt Cameron czy Kim Anand Thayil i obie wydały swoje debiutanckie albumy - A Light for Attracting Attention i po prostu 3rd Secret. Nowe płyty wydali też mi.n. Avril Lavigne, Ann Wilson, Jack White, Korn The Black Keys i Liam Gallager.

Foo Fighters - 5 ciekawostek o albumie "The Colour and the Shape" | Jak dziś rockuje?

Albumy rockowe 2023 - premiery. Na jakie krążki warto czekać?

Choć 2023 rok 2023 tak naprawdę dopiero na dobre się rozpoczął, to już uraczył nas genialnymi krążkami - Iggy Pop, debiutujący solo Ville Valo, Inhaler, RiversideKSU, U2, Depeche Mose czy Metallica. Trudno nie zauważyć, że rynek cięższych brzmień ma się bardzo dobrze - kolejne wychodzące albumy dobrze radzą sobie na listach przebojów i zyskują przychylne opinie krytyków. Jakie jeszcze premiery zaplanowane są na 2023 rok - na które krążki wyjątkowo warto czekać? Sprawdźcie galerię!

Sonda
Słuchasz nowych albumów, czy raczej trzymasz się klasyki?