AC/DC ruszy w trasę koncertową. Ile zespół sprzedał biletów na występy w Europie?

i

Autor: Facebook/AC/DC

Wiadomości

AC/DC ruszy w tym roku w trasę koncertową po Europie. Ile zespół sprzedał biletów na nadchodzące występy?

W tym roku formacja AC/DC powraca, w pełni, na scenę. Muzycy wyruszą w europejską trasę koncertową. Będzie to pierwsza regularna trasa od... 2016 roku. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie biletami było ogromne. Ile zespołowi udało się sprzedać wejściówek na tegoroczne koncerty na Starym Kontynencie? W sieci pojawiły się w końcu dane.

AC/DC sprzedał mnóstwo biletów na koncerty w Europie

W połowie lutego tego roku formacja AC/DC ogłosiła, że wraca na scenę. Zespół potwierdził w mediach społecznościowych, że wyrusza w trasę koncertową po Europie, która – niestety – ominie nasz kraj. Pierwszy tegoroczny koncert zaplanowano na 17 maja w niemieckim Gelsenkirchen. Grupa odwiedzi także m.in. Wielką Brytanię, Niemcy, Holandię czy Włochy. Supportem na całej trasie będzie natomiast The Pretty Reckless. 

Wiadomo również, że zespół AC/DC będzie koncertował w następującym składzie: Brian Johnson, Angus Young, Stevie Young, Matt Laug i Chris Chaney. 

Na informację o powrocie AC/DC na scenę czekało wielu fanów. Nic więc dziwnego, że gdy sprzedaż biletów na europejskie koncerty została otwarta, chętnych osób na wejściówki było mnóstwo. Ile więc udało się zespołowi sprzedać biletów? W sieci pojawiły się pierwsze dane. 

Wielki powrót AC/DC. Zespół ogłasza trasę i zdradza nazwisko nowego basisty

Chris Dalston, który zajmuje się międzynarodowymi trasami koncertowymi w CAA (Creative Artists Agency), czyli agencji, która współpracuje m.in. z AC/DC, w rozmowie z "Pollstar", przyznał, że sprzedaż biletów na nadchodzącą trasę zespołu okazała się ogromnym sukcesem. 

Wierzyliśmy, że będzie to jedna z największych tras w historii, ale nigdy nie wiadomo co się stanie, dopóki nie wystawi się biletów na sprzedaż – powiedział. 

W ciągu jednego dnia, jak mówi Dalston, sprzedało się ponad 1,5 miliona biletów!

Obudziłem się o 2:30 lub 3 w nocy, sprzedaż na Europę była otwarta, a bilety na niektóre koncerty już zostały wyprzedane. [...] To jest zdumiewające i napawa wielką wiarą, ponieważ przywiązują oni dużą wagę do tego, jak prowadzą swoją działalność. Nie robią VIP-ów. Nie ustalają dynamicznych cen biletów. Nie chcą słyszeć, jak fani narzekają na zbyt wysokie ceny – dodał Chris Dalston w wywiadzie dla portalu "Pollstar". 

Tak jak zostało wspomniane, zespół AC/DC w tym roku nie dotrze do Polski. Nieoficjalnie mówi się jednak, że grupa ma powrócić na Stary Kontynent również w 2025. Czy tak rzeczywiście się stanie? Przekonamy się o tym w niedalekiej przyszłości... 

Oto 5 ciekawostek o albumie "Back In Black" AC/DC: