Dominik Pajewski

13.07.2018 (14:40)

To koniec System Of A Down? Muzycy wydali oficjalne oświadczeniaSytuacja System Of A Down od wielu lat nie jest jasna i pozostaje w sferze domysłów. W końcu muzycy przedstawili oficjalne stanowiska w sprawie zespołu i niestety nie napawają one optymizmem.

Sytuacja System Of A Down nie jest do końca jasna, zespół zawiesił działalność w 2006 roku, następnie każdy z muzyków zaangażował się w nowe, solowe rzeczy. W 2011 roku grupa się reaktywowała, grając serię udanych koncertów, występując w 2013 roku w Polsce i dając nadzieję na nowy album.


System Of A Down - unikalne nagranie z 1996 roku trafiło do sieci [VIDEO]

Niestety, mimo wielu domysłów i spekulacji, nic na płaszczyźnie wydawniczej się nie działo, aż w końcu Daron Malakian reaktywował swój projekt Scars On Broadway, z którym 20 lipca wydaje album 'Dictator'Oczywiście, przy okazji premiery albumu Malakiana pojawiają się wywiady, w których gitarzysta ujawnia kulisy SOAD. W rozmowie przeprowadzonej przez 'Kerrang!' Daron powiedział wprost:

System robi albumy w pewien określony sposób, ale jeden z nas, chce robić albumy po swojemu. W tym tkwi problem. Mam gotowy materiał na nowy album Systemu. Gdyby w tej chwili wszyscy byli gotowi włączyć się do gry, mam w zanadrzu cały album. Gdyby to ode mnie zależało, System nigdy nie zrobiłby sobie przerwy (...)

Może kiedyś dojdziemy do porozumienia, a może nie. Kiedyś podchodziłem do tego bardziej osobiście, ale już nie. Mieliśmy w tej sprawie wiele spotkań. Nie chcę obwiniać Serja. Jest moim przyjacielem, zależy mi na nim, ale nie wiem, jak go przekonać. Odbyliśmy wiele spotkań, a on dalej trzyma się swojego punktu widzenia


Malakian tłumaczy również, że wszystko jest zależne od tego, że Serj Tankian nie bardzo czuje już taki styl muzyki:

Serj nigdy nie był fanem heavy metalu ani rocka. Wątpię, czy kocha tę muzykę tak samo jak ja. Dorastałem przy muzyce Slayera i Kiss, chciałem być jak oni. Serj nigdy nie był zagorzałym fanem. Mówiąc szczerze, Serj nie chciał nawet nagrywać 'Mezmerize' i 'Hypnotize'. Błagaliśmy go, żeby nagrał te płyty.


Nowe piosenki System Of A Down, trafią na EP Serj'a Tankiana


Na te słowa w końcu zareagowała reszta zespołu, najpierw pojawił się post na oficjalnym Instagramie perkusisty grupy, Johna Dolmayana. Możemy w nim znaleźć bardzo szczere i gorzkie słowa:

Przez te lata krążyło wiele teorii i spekulacji, że z winy jednego członka zespołu nie ma nowego materiału, a jeśli to prawda; to dlaczego tak jest? Każda akcja ma swoją przyczynę, każda reakcja ma swoją przyczynę, a prawda jest taka, że ​​każdy członek zespołu jest w równym stopniu odpowiedzialny za nasz niewiarygodny sukces w stosunku do poprzednich nagrań, jak i za niewiarygodny brak współpracy i brak wspólnego tworzenia muzyki.

Nikt z nas, a raczej WSZYSCY z nas są winni. Egomańskie dziwactwa, megalomania - a czasem tylko głupota wszystko to odgrywa pewną role. Do naszych fanów jest mi naprawdę przykro, że Was zawiodłem, te piosenki mogły się pojawić - przykro mi, że nie usłyszycie ich.


Na ten post zareagował Serj Tankian, który odkrył przed fanami mroczną stronę konfliktu w System Of A Down, który sięga czasów albumu 'Mezmerize/Hypnotize':

Spowiedź na temat SOAD autorstwa Serj'a Tankiana
 
Jesteśmy niezmiernie szczęśliwymi kolesiami dzięki naszym fanom, którzy chcą byśmy nagrali album po tych wszystkich latach, tak się cały czas nie dzieje. To oczywiście doprowadziło do licznych plotek na temat zespołu i naszej niemożliwości zrobienia płyty, idąc w parze z tym, co powiedział / powiedzieliśmy we fragmentach z każdego z naszych wywiadów w przeszłości i obecnie, czasami przez szukanie sensacji przez różne media, które w żaden sposób nie zmieniają świata na lepsze.
 
Zamierzam postarać się wyjaśnić sprawę raz na zawsze, miejmy nadzieję, nie oczerniając nikogo w tym procesie.
 
To prawda, że ​​ja i tylko ja byliśmy odpowiedzialni za przerwę, którą SOAD wziął w 2006 roku. Wszyscy inni chcieli kontynuować wszystko w tym samym tempie, aby grać trasy i nagrywać płyty.
 
Nie zrobiłem tego. Czemu? Z wielu powodów:
 
1. Artystyczny: zawsze czułem, że kontynuowanie tego samego z tymi samymi ludźmi z biegiem czasu jest artystycznie zbyteczne, nawet w przypadku dynamicznego rozwoju, takiego jak nasz. Do tego momentu czułem, że potrzebuję trochę czasu, aby wykonać własną pracę. Nie dyskutowałem o ponownym uruchomieniu tego procesu z zespołem później.

2. Egalitaryzm: Kiedy po raz pierwszy zaczynaliśmy, nasze kreatywne zaangażowanie i finansowe podziały, przychody były niemal równe w ramach zespołu. Do czasu, gdy pojawiło się Mezmerize / Hypnotize, znaleźliśmy się na przeciwległym biegunie, gdy Daron kontrolował zarówno proces twórczy, jak i dzielenie się lwią częścią pieniędzy z wydawnictw, nie mówiąc już o tym, że chciał być jedynym, który udziela wywiadów.

3. Chciałem opuścić zespół przed 'Mezmerize / Hypnotize' z tych właśnie powodów. Dlatego osobiście nie czuję się tak blisko muzyki na tych płytach. Były utwory, które chciałem wprowadzić, ale przeszkadzały im niewyrażone obietnice połączone z moją własną biernością w tamtym czasie.

Czas płynął, wszyscy robiliśmy swoje. Moja kariera solowa dała mi wiarę w siebie samego jako autora piosenek, a później kompozytora, by ponownie zaangażować się w SOAD z pozycji silnego tak jak na początku tylko po to, aby móc grać i cieszyć się nawzajem swoją pracą, i tym co zrobiliśmy i nadal robimy.

Wiedziałem, że oni chcą nagrać płytę, ale biorąc pod uwagę przeszłość, byłem niezdecydowany. Czasami były emocjonalnie zabarwione wybuchy jednego członka zespołu lub innego, który w większości obwinia mnie za bezczynność zespołu.

Po długim czasie myślenia i przetwarzania, około 2 lata temu, poszedłem do chłopaków z propozycją pójścia naprzód jako zespół.
 
Chciałem naprawić krzywdy z przeszłości i ustalić, jak wszyscy możemy być szczęśliwi, idąc naprzód, więc poleciłem:

1. Równy wkład twórczy: w tym czasie wydałem 5 własnych płyt i byłem lepszym muzykiem, a Daron był coraz lepszy jako autor tekstów, więc powiedziałem, niech każdy z nich przyniesie 6 piosenek, które wszyscy członkowie zespołu w pełni aprobują i pracujmy razem z piosenkami lub riffami, również od Shavo.

2. Równy podział: Osobiście uważam, że zespół jest równorzędnym partnerstwem, a finanse powinny to odzwierciedlać.

3. Odcięcie twórców: ten, kto napisał piosenkę, podejmuje ostateczną decyzję po wyczerpaniu wszystkich rodzajów pomysłów od kogokolwiek z grupy. Zrobiłem to, ponieważ w przeszłości przyniosłem piosenkę, która przekształciłaby się w niepożądaną wersję, z której sam wycofałbym się.

4. Opracuj nową koncepcję lub temat, aby nie było to tylko nagramie, ale pełne doświadczenie.

(Oczywiście pomijam tu wiele innych szczegółów, takich jak uzgodnienie 'brzmienia' nowej płyty, którego nie mogliśmy stworzyć, kiedy działaliśmy w kółko z piosenkami Darona i moimi.) Pamiętam, że wysyłałem mnóstwo notatek o utworach Darona, głównie z jego obecnego zespołu Scars on Broadway, z których większość nie uważałem za stosowną dla SOAD itp., Chłopaki grali niektóre z moich piosenek - mogę powiedzieć, że myślę, że próbowaliśmy grać.

Ostatecznie musiałem narysować linię na piasku, ponieważ wiedziałem, że nigdy nie będę szczęśliwy, gdy wracam do tego, jak rzeczy były w zespole.

A ponieważ nie mogliśmy spojrzeć temu w oczy, na wszystkie te punkty, postanowiliśmy odłożyć na bok pomysł nagrywania, przynajmniej na razie.

Żałuję tylko, że nie byliśmy w stanie dać wam kolejnej płyty SOAD. Za to przepraszam.

Dziękuje za przeczytanie

Pokój

Serj


System Of A Down ma zaplanowane 6 koncertów, jeden w Meksyku i 5 po USA, jak będzie wyglądała dalsza część trasy? Patrząc na wszystkie wypowiedzi, nie jest to jasne, zwłaszcza, że Daron Malakian ma w planach większą trasę z projektem Scars On Broadway.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Shavo Odadjian (SOAD) założył nowy zespół! Co wiemy o grupie?

  2020-01-20
  Fani System Of A Down są raczej pogodzeni z faktem, że zespół nie zamierza wydawać nic nowego. W momencie wydawniczego niebytu, basista grupy, Shavo Odadjian postanowił powołać do życia nowy zespół.
 • Podczas koncertu Machine Head, fan oświadczył się dziewczynie w środku mosh-pitu

  2020-01-20
  Koncerty Machine Head kojarzą się z niesamowitą energią i agresywną muzyką, która porusza tłum do szaleńczego pogo. Okazuje się, że nawet w tak mocnym pogo, można się oświadczyć!
 • Michał Wrzos "Odpowiedzi" - premiera klipu [WIDEO]

  2020-01-20
  Ukazał się nowy singel wokalisty i producenta Michała Wrzosa, którego inspiracje krążą wokół szeroko pojętej muzyki alternatywnej.
 • Blue Monday 2020 - kiedy jest najbardziej depresyjny dzień w roku?

  2020-01-20
  BLUE MONDAY 2020: informacje i ciekawostki na temat najbardziej dołującego poniedziałku w 2020. Sprawdźcie na EskaROCK.pl, kiedy jest Blue Monday - najsmutniejszy dzień w roku.
 • Ojciec Cliffa Burtona nie żyje. Odszedł Ray Burton

  2020-01-20
  Niesamowicie smutna wiadomość dotarła do nas zza oceanu. Ojciec legendarnego basisty Metalliki, Cliffa Burtona, nie żyje. W wieku 94 lat odszedł Ray Burton.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz