Daniel Wardziński

10.05.2016 (12:40)

Prawdziwa historia Jeremy'ego z piosenki Pearl Jam - poruszający list matki chłopcaPrawdziwa historia kryjąca się za hitem Pearl Jam - Jeremy ma wiele wersji. Wiele w kwestii dramatycznych wydarzeń zdradza poruszający list matki chłopca, który zainspirował Veddera i spółkę do stworzenia numeru.

Każdy fan rocka zna kawałek Jeremy Pearl Jam, ale nie każdy zna prawdziwą historię kryjącą się za tym kawałkiem. Nie tylko dotyczącą losów samego chłopca, który popełnił samobójstwo na oczach swojej klasy, ale również jego matki, która przez lata musiała znosić konsekwencje tego zdarzenia i jego popularyzacji przez zespół Pearl Jam. Dramatyczny list matki Jeremy'ego daje dużo do myślenia.

NBA Playoffs 2016 - DRABINKA. Rozpiska. Kto z kim zagra? Sprawdź
 
8 stycznia 1991 roku 15-letni Jeremy Wade Delle przyniósł do szkoły reweolwer Magnum o kalibrze .357 i na oczach swojej klasy strzelił sobie w głowę. Dramatyczna historia chłopca zainspirowała zespół Pearl Jam do napisania ich największego przeboju - kawałka Jeremy, który niebawem trafił na ostrą rotację telewizji muzycznych.

List jego matki, który możecie zobaczyć poniżej opowiada w jaki sposób zmieniło to jej życie i wymusiło wyprowadzenie się z Texasu. Eddie Vedder, Mike McCready prawdopodobnie nie spodziewali się, że ich fani będą matce chłopca zostawiać liściki i rozdrapywać rany próbując zdobyć każdą możliwą informację o wydarzeniu, które jak pisze "nie powinno dotknąć żadnej matki". Jej zdaniem wiele z wersji historii, które krążyły potem pośród fanów można włożyć między bajki. Nadal istnieje przynajmniej kilka stron poświęconych Jeremy'emu i jego historii.


 
Jak najlepiej imprezować w ten weekend? Powiedz nam i wygraj smartfona!

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Banknot Euro z wizerunkiem Warszawy. Do obiegu trafi limitowana edycja

  2019-11-15
  Banknoty kolekcjonerskie są z biegiem czasu sporo warte i z pewnością tak będzie i tym razem. Co ciekawe, specjalny banknot Euro będzie zawierał widok Warszawy. Gdzie będzie można go zdobyć?
 • Northlane w Polsce 2019 - bilety, data, i miejsce koncertu australijskiego zespołu

  2019-11-15
  Northlane zapowiada nowy album i wraca po rocznej przerwie na koncert do Polski! Australijczycy wystąpią 12 grudnia na jedynym koncercie w Polsce w warszawskim klubie Proxima! W roli supportów wystąpią Silent Planet, Void of Vision oraz gość specjalny, który zostanie ogłoszony już niebawem! Organizatorem koncertu jest agencja Winiary Bookings.
 • Stworzono antysmogowe piwo! Jak działa wyjątkowy trunek?

  2019-11-15
  Walka ze smogiem trwa i jest dość nierówna, jednak Czesi wpadli na wyjątkowy pomysł, aby z zanieczyszczeniem powietrza walczyć dzięki specjalnemu piwu.
 • Kult Film - gdzie oglądać film o zespole Kazika Staszewskiego?

  2019-11-15
  Kult to zespół legendarny, który wychował kilka pokolenia fanów i bardzo wyraźnie zapisał się w historii muzyki rockowej. Specjalny film dokumentalny na temat grupy Kazika Staszewskiego pojawi się w kinach. Gdzie obejrzeć film?
 • Till Lindemann skomentował sprawę związaną z pobiciem mężczyzny w barze

  2019-11-15
  Wokalista Rammstein został jakiś czas temu oskarżony o pobicie, po jednym z koncertów na trasie. Do zdarzenia doszło w barze luksusowego hotelu Bayerischer Hof w Monachium, gdzie Lindemann zatrzymał się po koncercie. Sprawa na jakiś czas przycichła, jednak teraz wokalista postanowił ujawnić kilka szczegółów.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz