Daniel Wardziński

10.05.2016 (12:40)

Prawdziwa historia Jeremy'ego z piosenki Pearl Jam - poruszający list matki chłopcaPrawdziwa historia kryjąca się za hitem Pearl Jam - Jeremy ma wiele wersji. Wiele w kwestii dramatycznych wydarzeń zdradza poruszający list matki chłopca, który zainspirował Veddera i spółkę do stworzenia numeru.

Każdy fan rocka zna kawałek Jeremy Pearl Jam, ale nie każdy zna prawdziwą historię kryjącą się za tym kawałkiem. Nie tylko dotyczącą losów samego chłopca, który popełnił samobójstwo na oczach swojej klasy, ale również jego matki, która przez lata musiała znosić konsekwencje tego zdarzenia i jego popularyzacji przez zespół Pearl Jam. Dramatyczny list matki Jeremy'ego daje dużo do myślenia.

NBA Playoffs 2016 - DRABINKA. Rozpiska. Kto z kim zagra? Sprawdź
 
8 stycznia 1991 roku 15-letni Jeremy Wade Delle przyniósł do szkoły reweolwer Magnum o kalibrze .357 i na oczach swojej klasy strzelił sobie w głowę. Dramatyczna historia chłopca zainspirowała zespół Pearl Jam do napisania ich największego przeboju - kawałka Jeremy, który niebawem trafił na ostrą rotację telewizji muzycznych.

List jego matki, który możecie zobaczyć poniżej opowiada w jaki sposób zmieniło to jej życie i wymusiło wyprowadzenie się z Texasu. Eddie Vedder, Mike McCready prawdopodobnie nie spodziewali się, że ich fani będą matce chłopca zostawiać liściki i rozdrapywać rany próbując zdobyć każdą możliwą informację o wydarzeniu, które jak pisze "nie powinno dotknąć żadnej matki". Jej zdaniem wiele z wersji historii, które krążyły potem pośród fanów można włożyć między bajki. Nadal istnieje przynajmniej kilka stron poświęconych Jeremy'emu i jego historii.


 
Jak najlepiej imprezować w ten weekend? Powiedz nam i wygraj smartfona!

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Ennio Morricone nie żyje. Legendarny kompozytor odszedł w wieku 91 lat

  2020-07-06
  Ennio Morricone nie żyje! Legendarny kompozytor, który zasłynął dzięki kompozycją zrealizowanym do największych hitów kinowych, odszedł w wieku 91 lat.
 • Reakcja Kurta Cobaina, na ceny biletów na Madonne rozwaliła system. W sieci pojawił się niepublikowany wywiad [WIDEO]

  2020-07-06
  Ceny biletów dzisiaj budzą wielkie zaskoczenie, jednak 30 lat temu, również cena wejściówek czasami negatywnie zaskakiwała. Przykładem może być reakcja Kurta Cobaina, który gdy usłyszał ile kosztują bilety na Madonnę, był mocno w szoku.
 • Hit Linkin Park osiągnął miliard wyświetleń na Youtube!

  2020-07-06
  Miliard na Youtube nie robi już takiego wrażenia jak kilka lat temu, jednak zawsze miło zobaczyć taką ilość wyświetleń pod rockowym klipem. Teraz miliardem może pochwalić się również Linkin Park, którzy z jednym ze swoich hitów przekroczyli mistyczną barierę.
 • Jak pachnie kosmos? Stworzono perfumy, które odzwierciedlają zapach przestrzeni kosmicznej

  2020-07-06
  Zastanawialiście się kiedyś jak pachnie kosmos? Czy zimna przestrzeń kosmiczna ma zapach, a co najważniejsze, czy da się z tego zrobić perfumy? Okazuje się, że tak!
 • 365 dni zostanie usunięte z Netflixa? Jest odpowiedź platformy

  2020-07-06
  Film 365 dni stał się prawdziwym hitem, który podbija również rynek zagraniczny. Nie wszystkim podoba się tematyka produkcji i wiele osób chce, aby usunięto film z platformy. Na liczne głosy niezadowolenia odpowiedzieli przedstawiciele platformy.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz