Daniel Wardziński

10.05.2016 (12:40)

Prawdziwa historia Jeremy'ego z piosenki Pearl Jam - poruszający list matki chłopcaPrawdziwa historia kryjąca się za hitem Pearl Jam - Jeremy ma wiele wersji. Wiele w kwestii dramatycznych wydarzeń zdradza poruszający list matki chłopca, który zainspirował Veddera i spółkę do stworzenia numeru.

Każdy fan rocka zna kawałek Jeremy Pearl Jam, ale nie każdy zna prawdziwą historię kryjącą się za tym kawałkiem. Nie tylko dotyczącą losów samego chłopca, który popełnił samobójstwo na oczach swojej klasy, ale również jego matki, która przez lata musiała znosić konsekwencje tego zdarzenia i jego popularyzacji przez zespół Pearl Jam. Dramatyczny list matki Jeremy'ego daje dużo do myślenia.

NBA Playoffs 2016 - DRABINKA. Rozpiska. Kto z kim zagra? Sprawdź
 
8 stycznia 1991 roku 15-letni Jeremy Wade Delle przyniósł do szkoły reweolwer Magnum o kalibrze .357 i na oczach swojej klasy strzelił sobie w głowę. Dramatyczna historia chłopca zainspirowała zespół Pearl Jam do napisania ich największego przeboju - kawałka Jeremy, który niebawem trafił na ostrą rotację telewizji muzycznych.

List jego matki, który możecie zobaczyć poniżej opowiada w jaki sposób zmieniło to jej życie i wymusiło wyprowadzenie się z Texasu. Eddie Vedder, Mike McCready prawdopodobnie nie spodziewali się, że ich fani będą matce chłopca zostawiać liściki i rozdrapywać rany próbując zdobyć każdą możliwą informację o wydarzeniu, które jak pisze "nie powinno dotknąć żadnej matki". Jej zdaniem wiele z wersji historii, które krążyły potem pośród fanów można włożyć między bajki. Nadal istnieje przynajmniej kilka stron poświęconych Jeremy'emu i jego historii.


 
Jak najlepiej imprezować w ten weekend? Powiedz nam i wygraj smartfona!

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • IRA wraca z rockowym singlem 'Chciałbym' [WIDEO]

  2020-10-23
  Po ostatnim utworze „W górę patrz” IRA kontynuuje przygodę z mocnymi, rockowymi dźwiękami. Tym razem zespół prezentuje singiel „Chciałbym”, który do ballad raczej nie należy.
 • Przez lata wmawiał żonie, że jest policjantem. Wszystko się wydało przez głupi błąd

  2020-10-23
  Mówi się, że kłamstwo ma krótkie nogi, jednak w tym wypadku, nie dość, że ma krótkie nogi, to jeszcze niebieski mundur. Tak to wygląda z perspektywy pewnego gościa, który latami wmawiał swojej żonie, że jest policjantem.
 • Ozzy Osbourne i Judas Priest ogłosili wspólną trasę po Europie

  2020-10-23
  Ozzy Osbournie nie poddaje się i zapowiada europejską część pożegnalnej trasy. Artysta wystąpi razem z Judas Priest, sprawdźcie miejsca, w których zaplanowane są koncerty.
 • 'Mistrz kierownicy ucieka' powróci! Doczekamy się serialu

  2020-10-23
  'Mistrz kierownicy ucieka', to jeden z tych klasyków, który mimo upływu lat, dalej ma wielu wiernych fanów, a przybywają też nowi. Okazało się, że powstanie specjalny serial, znamy też pierwsze szczegóły.
 • Kirk Hammett porównał S&M i S&M2. Które wydawnictwo wypadło lepiej?

  2020-10-23
  Metallica ma swoim koncie wiele ważnych wydawnictw, jednak albumy z orkiestrą są otoczone pewnego rodzaju kultem. Kirk Hammett postanowił porównać oba krążki, mówiąc o tym, który wypadł lepiej.
 • OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle

  2020-10-23
  W najbliższą sobotę, 24 października odbędzie się pierwsze spotkanie online z cyklu OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle. Widzowie spotkają się z projektantami, stylistami, ekspertami oraz tymi, którzy na co dzień pracują i realizują swoje pasje w świecie mody. W najbliższą sobotę o godz. 16:00 podczas pierwszej transmisji live - „Moda na home office” odkrywać będą mogli nowy wymiar stylu.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz