Dominik Pajewski

14.01.2020 (15:15)

Pearl Jam - Gigaton: wszystko co wiemy o najnowszej płycie zespołuNa nową płytę Pearl Jamu fani musieli czekać aż 7 lat! W końcu czekanie zostanie wynagrodzone, a zespół ujawnił pierwsze szczegóły swojego nowego wydawnictwa.

O nowym albumie Pearl Jam mówiło się już od jakiegoś czasu. Fani wyczekiwali nowego wydawnictwa, licząc, że to właśnie ten rok będzie przełomowy dla dyskografii zespołu. Po 7 latach oczekiwań wiemy już, że zespół powraca z krążkiem 'Gigaton'. Co wiemy o wydawnictwie?

LINDEMANN ZAPREZENTOWAŁ BRUTALNĄ WERSJĘ KLIPU DO 'ACH SO GERN' [WIDEO]Pearl Jam - Gigaton: wszystko co wiemy o najnowszej płycie zespołu

Jedenasty album Pearl Jam trafi do sklepów i serwisów cyfrowych 27 marca 2020! Zespół ogłosił to w swoich serwisach społecznościowych. Za produkcję krążka odpowiadają Josh Evans oraz Pearl Jam. Wydawnictwo jest następcą 'Lightning Bolt' z 2013 roku.

SZYBKA SERIA, SZYBKICH PYTAŃ: KIM JEST LITZA DLA TOMASZA 'LIPY' LIPNICKIEGO? [WYWIAD]


Pierwszym singlem promującym 'Gigaton' będzie utwór 'Dance of the Clairvoyants'. Jak wyjaśnia Mike McCready:

Nagranie tego albumu było długą podróżą. Czasem mroczną, emocjonalną i dezorientującą, ale też bardzo ekscytującą i pełną eksperymentów. Czujemy, że ta droga zaprowadziła nas do muzycznego odkupienia. Współpraca z kolegami z zespołu dała mi wiele miłości, uważności oraz wiedzy, jak ważne są więzi z innymi ludźmi w czasach, w których żyjemy.

Na okładkę albumu 'Gigaton' trafiła fotografia 'Ice Waterfall' autorstwa kanadyjskiego reżysera, fotografa i biologa morskiego Paula Nicklena. Zdjęcie wykonano w prowincji Svalbard w Norwegii. Przedstawia topniejącą wodę lodowców znajdujących się na Ziemi Północno-Wschodniej (Nordaustlandet).ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Kupujesz PlayStation 5? Pad z PS4 nie będzie działał, chyba, że...

  2020-08-04
  Sony coraz odważniej prezentuje szczegóły związane z PlayStation 5. Wiemy już, że konsola będzie miała wsteczną kompatybilność, jednak nie zagramy na niej padem z PS4, są jednak małe wyjątki.
 • Slash opowiedział o swoich wspomnieniach, związanych z ''Back in black'' AC/DC

  2020-08-04
  Slash od zawsze podkreślał, że wśród jego inspiracji znajduje się zespół AC/DC. Gitarzysta opowiedział o tym, jak odbierał ten album za młodu i która solówka jest według niego najlepsza.  
 • Mick Jagger wspomniał swoją pierwszą reakcję na Led Zeppelin: to był potężny hałas

  2020-08-04
  Mick Jagger jest jedną z tych postaci w świecie muzyki, która może pochwalić się ogromną ilością wspomnień, związanych z historią muzyki. Okazuje się, że frontman The Rolling Stones poznał Jimmy'ego Page'a długo przed Led Zeppelin.
 • Córka Chrisa Cornella zagrała klasyk Pearl Jamu na żywo [WIDEO]

  2020-08-04
  Córki Chrisa Cornella są coraz bardziej aktywne w social mediach i jak widać, Toni odziedziczyła w genach talent po ojcu. Dziewczyna wykonała niedawno numer Pearl Jam, dedykując go swojemu zmarłemu ojcu.
 • Metallica wróciła do ostatniej trasy z Jasonem Newstedem. W sieci pojawiło się nagranie z 2000 roku

  2020-08-04
  Metallica uczyniła z poniedziałków prawdziwe święto koncertowe. Grupa wrzuca z początkiem każdego tygodnia archiwalne nagranie i to z różnych lat działalności. Tym razem, Metallica opublikowała nagranie z ostatniej trasy, gdzie występował Jason Newsted.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz