Dominik Pajewski

01.07.2019 (15:36)

Oto najbardziej tajemnicza piosenka internetu. Nikt nie zna jej tytułu, ani wykonawcy [WIDEO]Często zdarza się tak, że usłyszymy jakiś numer i nie bardzo wiemy kto go wykonuje i jak się nazywa. Jest jednak jeden kawałek, który jest jedną wielką tajemnicą i trwają poszukiwania autora oraz tytułu.

Często bywa tak, że wpada nam w ucho jakiś numer i za nic w świecie nie jesteśmy w stanie przypomnieć sobie tytułu. Nawet nucenie melodii znajomym nic nie daje, bo to co nucimy nie przypomina raczej kawałka, który słyszeliśmy. Finalnie, w końcu udaje się dowiedzieć co to był za numer, jednak w tym wypadku jest dużo gorzej... Nikt nie wie jak nazywa się ten kawałek, ani kto go wykonuje.

TOMASZ KOT POJAWIŁ SIĘ NA FESTIWALU GLASTONBURY. AKTOR ZOSTAŁ WIZUALIZACJĄ [FOTO]Najbardziej tajemnicza piosenka na Youtube. Nikt nie wie jak się nazywa i kto ją wykonuje

Poszukiwania autora i tytułu trwają od 2006 roku, jak czytamy w opisie filmu:
 
Mój przyjaciel (Nico z Dead Wax Records) szukał tej piosenki jakiś czas temu i zainteresowałem się nią. Niestety nie mam pełnej wersji, nie znam narodowości zespołu i nie wiem, czy śpiewają po angielsku, chociaż wydaje mi się, że piosenka jest śpiewana po angielsku, nie jestem pewien, czy zespół jest brytyjski, amerykański, rosyjski, niemiecki, francuski itd ...

Trudno jest zidentyfikować tę piosenkę, ponieważ oprogramowanie i strony internetowe, które mają funkcję identyfikowania utworów (na przykład: Shazam), nie rozpoznają tej piosenki, to znaczy, że zespół jest niezależny. [...]
 
Najbardziej prawdopodobną hipotezą jest to, że piosenka została nadana przez jakąś stację radiową, a ktoś nagrał ją w latach 80-tych. Podobno jest monofoniczna, co oznacza, że ​​być może ta piosenka została przechwycona ze stacji radiowej lub telewizora w latach 80-tych.

Odkryłem to, gdy usunąłem kanał centralny, a ścieżka była całkowicie pusta. Dzieje się tak tylko w przypadku nagrań mono. Chociaż nie mamy żadnego konkretnego dowodu, że to prawda. Oznacza to, że mamy dwie możliwości: Ktoś nagrał to z jakiejś audycji radiowej, albo ta piosenka mogła zostać wzięta z jakiejś taśmy demo nagranej przez zespół, który jest być może lokalnym zespołem, który nigdy nie stał się sławny lub nigdy oficjalnie nic nie wydał.

Posłuchajcie najbardziej tajemniczej piosenki na Youtube, być może będziecie znali tytuł i wykonawcę?


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Warszawski Vüjekväsyl przedstawił czwarty album

  2020-08-05
  Ukazała się czwarta płyta w dyskografii warszawskiej grupy Vüjekväsyl na czele której stoi Tomasz Wasyłyszyn znany jako lider powstałej w 1987 roku nowofalowej Cytadeli.
 • Netflix udostępnia zwiastun i plakat serialu Ratched z Sarah Paulson w roli głównej

  2020-08-05
  Historia twórcy American Horror Story o początkach jednej z najbardziej kultowych postaci światowego kina — siostry Ratched.
 • POLSKI FESTIWAL STAND-UPU 2020 - SZCZEGÓŁY IMPREZY

  2020-08-05
  Polski Festiwal Stand-upu to wielkie 3 dniowe święto, które jednoczy całe środowisko komediowe. Co roku w Warszawie pojawia się ponad 60 komików, którzy oprócz komediowego sznytu mogą zbić z Wami piątkę i uraczyć Was krótką rozmową. Różnorodność festiwalu jest jego znakiem firmowym dlatego każdy dzień obfituje w inne wydarzenia.
 • Polscy kandydaci do Oscara - kto ma szansę zawalczyć o statuetkę?

  2020-08-05
  Gala Oscarów budzi co roku dużo emocji i również w Polsce pobudza wyobraźnie wielu osób. Poznaliśmy kandydatów z naszego kraju, którzy będą starać się o zdobycie Oscara.
 • Guns N' Roses przekładają trasę koncertową i jak się okazuje, nie wrócą do Warszawy!

  2020-08-05
  Guns N' Roses mieli zagrać w Polsce w 2020 roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa, cała trasa została przełożona. Okazuje się, że mimo przełożenia koncertów, nie zobaczymy zespołu w naszym kraju.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz