Alicja Wójcik

21.02.2020 (13:12)

Koncerty w Wielkiej Brytanii staną się problemem? Artyści słono zapłacą za występ Wiele miast Wielkiej Brytanii stanowiło dotychczas stały punkt trasy koncertowej niemal każdego wykonawcy. Wygląda na to, że wkrótce może się to mocno zmienić ze względu na utrudnienia, z jakim będą musieli mierzyć się artyści.

Wielka Brytania zniknie z mapy koncertowej? Już niebawem wielu artystów może mieć problem z wystąpieniem w tym kraju. Wszystko to z powodu zmian, które nadchodzą w związku z Brexitem. Osoby, które będą chciały wystąpić w Wielkiej Brytanii, muszą liczyć się nie tylko z utrudnieniami organizacyjnymi, ale także z bardzo dużymi dodatkowymi kosztami.

Wiza dla artystów spoza Wielkiej Brytanii

Jak informuje serwis NME, od 2021 roku muzycy spoza Wielkiej Brytanii będą musieli ubiegać się o wizę, aby móc dać w tym kraju koncert. Co więcej, będą musieli także udowodnić, że na koncie bankowym mają także oszczędności w wysokości niemalże tysiąca funtów. 

 
Wiza, którą muszą otrzymać, to tzw. Tier 5 wiza, która upoważnia do podjęcia pracy zarobkowej. Poza tym, że jej wyrobienie wymaga czasu i wypełnienia szeregu formalności, jest też mocno kosztowne - jej cena to 224 funty. Do jej wyrobienia zmuszeni będą artyści działający w przeróżnych dziedzinach - nie tylko muzycznej - a także m.in. sportowcy. Zmianę tę skrytykował m.in. brytyjski kompozytor Howard Goodall, który wypowiedział się dla Classic FM:

"Nasze życie kulturalne ulegnie zmniejszeniu, a nasz prężnie rozwijający się przemysł muzyczny zostanie uwięziony przez te bezsensowne zasady imigracyjne".

Nietrudno wyobrazić sobie, że ta zmiana utrudni przede wszystkim życie niszowym czy początkującym gwiazdom, które tego typu formalności muszą wypełniać na własną rękę, bez szeregu asystentów. Czy okaże się nie do przeskoczenia? Zmiany mają wejść w życie od początku stycznia 2021.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Krzysztof Zalewski, Mery Spolsky oraz Karaś/Rogucki w twoim domu! Artyści zapowiadają koncerty w internecie

  2020-03-30
  W czasie, gdy koronawirus cały czas jest ogromnym zagrożeniem, należy zostać w domu i ograniczyć kontakty z innymi osobami. W obliczu sytuacji, artyści coraz częściej decydują się na koncerty online, co z pewnością urozmaica wszystkim czas spędzony w domu. Do grona wykonawców, którzy dadzą koncerty w sieci, dołączyli właśnie: Krzysztof Zalewski, Mery Spolsky oraz duet Karaś/Rogucki.
 • Influencer zaraził się koronawirusem, bo brał udział w głupim wyzwaniu

  2020-03-30
  Głupie wzywania pojawiają się w sieci, jak grzyby po deszczu. Okazuje się, że bardzo modne w ostatnim czasie, stało się wyzwanie, gdzie liże się muszlę klozetową. Pewien influencer wziął udział w tym wyzwaniu i zaraził się koronawirusem.
 • Coronavirus Rhapsody - oto przeróbka piosenki, która nadaje sie na ciężkie czasy [AUDIO]

  2020-03-30
  Pandemia koronawirusa zatrzymała wszystkich w domach, jednocześnie budząc w wielu osobach dużo kreatywności. W tym ciężkim czasie, powstało ,,Coronavirus Rhapsody'', które jest prawdopodobnie najlepszą przeróbką na ciężkie czasy.
 • Jak Ozzy przechodzi kwarantannę? W sieci pojawiło się zdjęcie

  2020-03-30
  Podczas pandemii koronawirusa, wszyscy jesteśmy zmuszeni do przebywania w domu i ogarniczenia wyjść oraz spotkań. Restrykcje nie omijają także artystów, którzy również przebywają w domach. W sieci pojawiło się zdjęcie, które pokazuje jak Ozzy radzi sobie w czasie kwarantanny.
 • Fisz Emade Tworzywo nagrali nowy numer, nie wychodząc z domów [WIDEO]

  2020-03-30
  Pandemia koronawirusa, zatrzymała wszystkich w domach i nic na to nie poradzimy. Artyści nie zamierzają jednak siedzieć bezczynnie i cały czas działają. Przykładem są Fisz Emade Tworzywo, którzy postanowili nagrać nowy numer, nie wychodząc z domów.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz