Dominik Pajewski

28.07.2020 (14:58)

600 zł za kilogram miodu. Gdzie go zdobyć i dlaczego jest taki cenny?Są na świecie rzeczy, za które trzeba zapłacić naprawdę bardzo dużo, jednak chyba nikt nie spodziewał się, że istnieje miód, którego kilogram to aż 600 zł! Co jest w nim tak cennego?

Są na świecie rzeczy, za które trzeba zapłacić bardzo dużo pieniędzy, jednak nikt nie spodziewał się chyba, że istnieje miód, którego kilogram to równowartość 600 zł! Co jest w nim takiego, że kosztuje aż tyle? Z pewnością zaskakuje sposób jego zbierania.

METALLICA OPUBLIKOWAŁA KONCERT 1989 ROKU! DO SIECI TRAFIŁ WYSTĘP Z TRASY PROMUJĄCEJ "...AND JUSTICE FOR ALL”


Kilogram miodu za 600 zł. Co jest w nim takiego wartościowego?

Zacznijmy od tego, że specjalny miód jest dostepny tylko w Nepalu i to wysoko w górach, a zbierają go członkowie plemienia Kulung. Jest to tradycja, przekazywana z pokolenia na pokolenie, a zbieranie miodu z uli, wisząc na bambusowych linach, jest pewnego rodzaju wyzwaniem.

Warto dodać, że himalajskie pszczoły, produkują miód, który ma właściwości halucynogenne! Wszystko to przez tworzenie uli w warunkach, które są dosyć ekstremalne, a same pszczoły to specjalny gatunek, który w dodatku żywi się między innymi, kwiatem rododendrona. To właśnie dzięki temu, ma on lekko czerwony kolor i właściwości halucynogenne.

Jak mówią ci, którzy go próbowali, powoduje on mocne rozluźnienie, podobne do tego przy paleniu marihuany. Zobaczcie, jak zdobywa się wyjątkowy miód:Niestety, im bardziej miód stał się popularny, tym bardziej rozwinęła się turystyka związana z tym przysmakiem. Przez to zmniejsza się populacja gatunku specjalnych pszczół, a cena miodu to nawet 600 zł za kilogram.
 

STRANGER THINGS: TĘSKNICIE ZA SERIALEM? TWÓRCY MAJĄ HALLOWENOWĄ NIESPODZIANKĘ

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Tommy Lee ocenił występ Post Malone'a, gdy ten grał numery Nirvany

  2020-08-12
  Post Malone nazywany jest najbardziej rockowym wśród raperów i trudno się z tym nie zgodzić. Set złożony z numerów Nirvany wzbudził wiele zainteresowania i wywołał pozytywne komentarze, również wśród gwiazd rocka.
 • Jechał samochodem bez drzwi, bez pokrywy silnika, tablicy rejestracyjnej i do tego był pijany

  2020-08-12
  Mówi się, że czasami mniej znaczy więcej, jednak ten facet ewidentnie wziął to za bardzo do siebie. No bo jak nazwać jazdę samochodem... praktycznie bez samochodu? 
 • Ojciec stand-upu otrzyma film dokumentalny. Kiedy zobaczymy obraz o George'u Carlinie

  2020-08-12
  Mówi się, że George Carlin był ojcem stand-upu, który przetarł szlaki dla innych komików, którzy chcieli w mocniejszy sposób rozbawiać ludzi. Właśnie potwierdzono, że powstanie film dokumentalny, który opowie o George'u Carlinie.
 • Autorzy piosenki ze Shreka wszystkich mocno zaniepokoili. Zespół zagrał ogromny koncert w czasie pandemii

  2020-08-12
  Zespół Smash Mouth kojarzony jest głównie, jako zespół, który napisał piosenkę do Shreka. Grupa nadal działa i ciągle gra koncerty, który przyciągają masę fanów. Okazuje się, że koncerty grupy, przyciągają fanów nawet w czasie pandemii.
 • Metallica wraca do czasów promocji znienawidzonego albumu. Zespół opublikował koncert z czasów ''St. Anger''

  2020-08-12
  Poniedziałki z Metalliką stają się stałym punktem dla wielu fanów, którzy czekają tylko na nieznane nagrania, prosto z archiwum zespołu. Tym razem grupa wróciła do czasów znienawidzonego przez fanów albumu, czyli do czasów promocji ''St. Anger''.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz