Anna Skalik

18.02.2014 (15:37)

My Chemical Romance - dlaczego gwiazdy rocka kończą działalność? Zobacz ostatni numer MCR [VIDEO]Zespół rockowy My Chemical Romance kończy działalność. Dlaczego podjęli taką decyzję? Zobacz, co członkowie amerykańskiej formacji My Chemical Romance mówią na temat rozpadu zespołu.

Zespół My Chemical Romance kończy działalność - taka informacja obiegła media w marcu 2013. Niestety szybko okazało się, że są to potwierdzone informacje. Grupa powstała w 2001 i do chwili podjęcia decyzji o rozwiązaniu zespołu grała już 12 lat.

Wielu fanów zastanawiało się czym podyktowana jest taka decyzja. Członkowie zespołu nie udzielali jednoznacznych odpowiedzi. Najwięcej dowiedzieć się można było z wypowiedzi Gerarda Waya, który napisał do fanów na Twitterze.

- Nie było żadnych rozwodów, kłótni, problemów, wypadków czy noży w plecy, które to spowodowały; nikt nie zawinił - pisał Way.

>>> Rockowe koncerty 2014: koncertowy rozkłady jazdy na 2014 <<<

W internecie pojawiały się także plotki, że rozpad grupy może mieć związek z zakończeniem małżeństwa Mikey'a Way'a, brata Gerarda. Mikey odpowiedział, że rozpad grupy i jego problemy prywatne nie mają żadnego związku.

Co jest bezpośrednia przyczyną rozpadu My Chemical Romance? Do tej pory nie znamy dokładnych informacji, co do tego doprowadziło.

 - My Chemical Romance kończy działalność. Ale nigdy nie umrze. Żyje we mnie, w pozostałych członkach grupy i we wszystkich Was. Zawsze o tym wiedziałem i myślę, że Wy także. Dlatego, że to nie jest zespół, to jest idea - napisał na Twitterze w marcu 2013 Gerard Way.

>>> ORANGE WARSAW FESTIVAL 2014: line-up, ceny biletów, zniżki <<<

Pewne jest, że zespół chce się dobrze rozstać z fanami, dlatego podjął decyzję o wydaniu składanki swoich największych hitów. Na płycie znaleźć się mają starsze numery oraz jedna nowa piosenka - Fake Your Death. Premiera albumu May Death Never Stop You już 25 marca 2014.

Posłuchajcie jej na EskaROCK.pl.

My Chemical Romance - Fake Your Death.
ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Star Trek: Lower Decks - zwiastun i data premiery serialu od twórcy Ricka i Morty'ego

  2020-07-14
  Szykuje się nie lada gratka dla fanów Star Trek i Ricka i Morty'ego! Trwają prace nad serialem animowanym, którego producentem został Mike McMahan. Sprawdźcie zwiastun i datę premiery Star Trek: Lower Decks.
 • Pol'And'Rock 2020 online. Kto wystąpi na Najpiękniejszej Domówce Świata? Line up

  2020-07-14
  Najpiękniejsza Domówka Świata to wydarzenie, które odbędzie się w miejsce odwołanego przez pandemię koronawirusa Pol'And'Rock 2020. Impreza odbędzie się w formie online. Kto pojawi się na wirtualnej scenie? Znamy cały line up!
 • Festiwal Legend Rocka 2021 - LINE UP. Kto zagra w Dolinie Charlotty? Data, bilety

  2020-07-14
  Festiwal Legend Rocka to wyjątkowa impreza w pięknej Dolinie Charlotty, która co roku przyciąga tysiące fanów najlepszej rockowej muzyki. Kto wystąpi w 2021 roku? Organizatorzy potwierdzili pierwsza gwiazdę! Line up Festiwalu Legend Rocka będziemy uzupełniać na bieżąco. 
 • Jim Carrey napisał książkę o sobie, ale nie jest ona w całości prawdziwa

  2020-07-13
  Jim Carrey jest postacią, która przez wiele osób postrzegana jest tylko jako komik. Jest to mocno błędne myślenie, tym bardziej, że aktor ma na koncie wiele ról, które nie są w żaden sposób komediowe. Teraz Carrey zapowiada swoją książkę, która ma być biografią, jednak nie do końca prawdziwą. O co chodzi?
 • Ozzy Osbourne powraca do telewizji! Artysta poprowadzi program o zjawiskach paranormalnych

  2020-07-13
  Ozzy Osbourne był w ostatnim czasie bardzo wyłączony z życia publicznego. Wszystko przez zły stan zdrowia i przede wszystkim kwarantannę. Teraz artysta powraca do telewizji i to jako badacz zjawisk paranormalnych.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz