Zwycięzca bierze wszystko. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa i Trefl Gdańsk walczą o półfinał

i

Autor: Fot. Jakub Ćmil, www.vervawarszawa.pl. Zwycięzca bierze wszystko. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa i Trefl Gdańsk walczą o półfinał

Zwycięzca bierze wszystko. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa i Trefl Gdańsk walczą o półfinał

2021-03-31 16:23

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa może w środę 31 marca awansować do półfinału PlusLigi. Siatkarze Andrei Anastasiego w decydującym, trzecim meczu ćwierćfinałowym na wyjeździe zmierzą się z Treflem Gdańsk. Zwycięzca tego pojedynku zagra o medale, a przegranemu pozostanie walka o piąte miejsce.

Nie jedziemy do Trójmiasta na wycieczkę. Chcemy pokonać rywali i wrócić do Warszawy z awansem do półfinału – zapewnił Michał Kozłowski. Rezerwowy rozgrywający VERVY asem serwisowym po taśmie postawił kropkę nad i w rozegranym w sobotę 27 marca drugim spotkaniu ćwierćfinałowym. – Trenuję takie zagrania – zażartował. – A tak poważnie, to chciałem zaserwować nisko nad taśmą, żeby utrudnić rywalom przyjęcie. Dopisało mi szczęście – przyznał. – Liczę, że szczęście będzie dopisywać nam także w Ergo Arenie. O zwycięstwie, a co za tym idzie – o miejscu wśród czterech najlepszych zespołów PlusLigimoże zadecydować dyspozycja dnia. Szanse oceniam pięćdziesiąt na pięćdziesiąt – powiedział.

Czytaj także: Krychowiak zagra z Anglią mimo pozytywnego testu na koronawirusa. Jak to możliwe?

W pierwszym meczu VERVA Warszawa ORLEN Paliwa przegrała w Gdańsku 1-3, we wspomnianym rewanżu zwyciężyła natomiast 3-2. Było to jej pierwsze zwycięstwo nad ekipą Michała Winiarskiego w tym sezonie. – Z gdańszczanami przegraliśmy dwukrotnie w fazie zasadniczej oraz – ostatnio – w play-offach. Wygrana w Arenie Ursynów bardzo dużo nam więc dała. Nie mówię o takiej oczywistości, jaką jest możliwość dalszej walki, ale o naszych morale. Wiemy już, że jesteśmy w stanie pokonać Trefl, do Gdańska jedziemy zatem zbudowani. Wierzę, że znów to my będziemy górą i wrócimy do Warszawy jako półfinaliści PlusLigi – skomentował Andrzej Wrona, środkowy i kapitan VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – Mogę zadeklarować, że na boisko w Ergo Arenie wyjdziemy z bojowym nastawieniem, takim, jak ostatnio w stolicy. Będziemy walczyć od pierwszej do ostatniej piłki – stwierdził.

Siłą rywala VERVY jest zespołowość. W każdym meczu Trefla widoczna jest chemia między zawodnikami. – Jeden za drugiego gotów jest skoczyć w ogień. A o ostatecznym wyniku może przesądzić postawa każdego z graczy wyjściowej siódemki – przeanalizował Piotr Graban, asystent trenera Andrei Anastasiego. – W Gdańsku nie mogliśmy poradzić sobie z Moritzem Reichertem. W Warszawie udało nam się go powstrzymać, mieliśmy za to duże problemy z Bartłomiejem Lipińskim. A kiedy dołożymy do tego dobrego libero, solidnych środkowych i zawsze kapitalnego Mariusza Wlazłego, zobaczymy, jakie trudne czeka nas zadanie – dodał.

Mecz Trefl Gdańsk – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa rozpocznie się o godz. 18.00. Poprowadzą go Maciej Maciejewski i Jarosław Makowski. Komisarzem zawodów będzie Witold Murczkiewicz, a kwalifikatorem – Dariusz Jasiński. Transmisję z Ergo Areny przeprowadzi telewizja Polsat Sport Extra.

QUIZ. Wembley i inne słynne stadiony. Rozpoznasz te stadiony? Kto na nich gra?

Pytanie 1 z 10
Jaki stadion jest widoczny na zdjęciu?
QUIZ. Wembley, San Siro, Camp Nou i inne. Rozpoznasz te stadiony? Kto na nich gra?
Raport z anteny 31.03, godz.10
Źródło: Zwycięzca bierze wszystko. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa i Trefl Gdańsk walczą o półfinał