Kierowca rozmawia przez telefon

i

Autor: Fot. screen YouTube STOP CHAM / https://www.youtube.com/channel/UCJ0VFYHC4J6KhC_ohzrJ0eA Kierowca rozmawia przez telefon

Zwrócił uwagę kierowcy busa - "REAKCJA PONIŻEJ KRYTYKI" [WIDEO]

2021-12-05 16:19

Mężczyzna zwrócił uwagę kierowcy busa, by ten przestał rozmawiać przez telefon w trakcie jazdy. W odpowiedzi usłyszał jedynie obraźliwe zwroty. Całą sytuację zarejestrował kamerą w telefonie. Wideo zobaczycie w naszym artykule.

Rozmowa przez telefon w trakcie prowadzenia pojazdu to niestety wciąż bardzo częste wykroczenie na polskich drogach. Za takie zachowanie policja może nałożyć mandat w wysokości 200 zł i przyznać 5 punktów karnych. Wiele osób jest zdania, że ta kara powinna być surowsza. I nic dziwnego, gdyż kierowca, który jedzie trzymając jednocześnie telefon przy uchu stwarza wielkie zagrożenie na nie tylko dla siebie, ale też dla pasażerów i innych uczestników ruchu. Szczególnie bulwersujące jest zaś, gdy rozmowę telefoniczną w czasie jazdy prowadzi kierowca zawodowy! Właśnie taką sytuację nagrał pasażer jednego z busów na terenie Trójmiasta. Autor wideo zwrócił kierowcy uwagę. Co usłyszał w odpowiedzi? O tym w dalszej części artykułu.

Krystian Ochman za kulisami The Voice of Poland

Kierowca do pasażera: "Ma pan miejsce? Siedź pan tam"!

Wideo trafiło na kanał STOP CHAM. Widzimy na nim starszego kierowcę rozmawiającego przez telefon w trakcie jazdy. Pasażer zwraca mu uwagę, by przestał, na co słyszy w odpowiedzi: dobra, spokój tam! Później jest już tylko gorzej! Nagrywający próbuje przemówić kierowcy do rozsądku, lecz to nie skutkuje. Ma pan miejsce? Siedź pan tam! - słyszy pasażer, po chwili padają zaś wulgaryzmy.

Z opisu pod filmem dowiadujemy się, że kierowca od początku prowadził dość ryzykownie, a gdy zaczął rozmawiać przez telefon, pasażer postanowił interweniować. Tekst pod wideo kończy się słowami: reakcja kierowcy zawodowego poniżej krytyki. Sprawa została zgłoszona na policję, zatem kierowca może się spodziewać konsekwencji. Całą sytuację obejrzycie na poniższym nagraniu:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Zwrócił uwagę kierowcy busa - "REAKCJA PONIŻEJ KRYTYKI" [WIDEO]