Sprzeciwiają się zwężaniu ulic w stolicy! W tej sprawie piszą do Rafała Trzaskowskiego

i

Autor: Konrad Traczyk Sprzeciwiają się zwężaniu ulic w stolicy! W tej sprawie piszą do Rafała Trzaskowskiego

Sprzeciwiają się zwężaniu ulic w stolicy! W tej sprawie piszą do Rafała Trzaskowskiego

2021-06-10 15:49

Stołeczni społecznicy z inicjatywy "Stop Korkom" sprzeciwiają się zwężaniu ulic Puławskiej oraz Alei Jerozolimskich. W tej sprawie przygotowali pismo do prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. Domagają się w nim m.in. szerszych konsultacji społecznych i wstrzymania prób zwężenia ulic. Chcą również odwołania dyrektora ZDM.

Nie chcą zwężania Puławskiej

Zwężanie ulic w Warszawie - Stołeczni społecznicy z inicjatywy "Stop Korkom" sprzeciwiają się zwężaniu ulic Puławskiej oraz Alei Jerozolimskich. Proces zwężania ulic zakłada między innymi przeniesienie strefy parkowania z chodników na jezdnie. Wiele osób obawia się, że efektem działań Zarządu Dróg Miejskich będą większe korki w Warszawie. Społecznicy ze "Stop Korkom" chcą w tej sprawie złożyć pismo na ręce prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. Jesteśmy zbulwersowani propozycją zwężania Puławskiej - mówi Karol Wiśniewski z inicjatywy Stop Korkom.

ESKA XD #024 - pieniądze polskich piłkarzy, hity na Euro, przystojniacy z tureckich seriali

- Uważamy, że takie propozycje, które mogą spowodować zakorkowanie całej południowej części Warszawy - głównie Mokotowa i Ursynowa są niepotrzebne i nie powinny w ogóle mieć miejsca. Czy to czasowo, czy na stałe - mówi Karol Wiśniewski.

Sonda
Czy publikujesz zdjęcia dzieci w Internecie?

ZDM się broni

Pomysłu zwężania ulic broni rzecznik Zarządu Dróg Miejskich, Jakub Dybalski - Chcemy miasta, które jest wygodne dla każdego mieszkańca, niezależnie od tego, jak się po nim porusza. Dziś Aleje Jerozolimskie i Puławska to ulice, które tego kompletnie nie zapewniają. Ich układ, jeśli chodzi o podział przestrzeni jest zły, co wie każdy, kto z nich korzysta. Nie rozumiem chętnych, by go utrzymać w dotychczasowej formie - tłumaczy rzecznik ZDM.

Przedstawiciele inicjatywy Stop Korkom domagają się odwołania dyrektora ZDM - Łukasza Puchalskiego i dyrektora Biura Zarządzania Ruchem Drogowym - Tamasa Dombiego.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Sprzeciwiają się zwężaniu ulic w stolicy! W tej sprawie piszą do Rafała Trzaskowskiego