ZUS opóźnia wypłaty zasiłków. Dlaczego możesz dostać pieniądze później?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne ZUS opóźnia wypłaty zasiłków. Dlaczego możesz dostać pieniądze później?

ZUS opóźnia wypłaty zasiłków. Dlaczego możesz dostać pieniądze później?

2020-11-10 20:57

ZUS opóźnia wypłaty zasiłków. Jest to związane z pandemią koronawirusa, a co za tym idzie - z brakiem pracowników i... brakiem odpowiedniego sprzętu! Jak długo trwają opóźnienia? Kiedy ZUS wypłaci zasiłek?

Muzeum Neonów w Warszawie

ZUS opóźnia wypłaty zasiłków. Dlaczego?

Brak sprzętu i opóźnienia w wypłacaniu świadczeń. Pandemia mocno utrudnia funkcjonowanie ZUS-u. Jak w wielu prywatnych firmach część pracowników jest na kwarantannie, a część przeszła na pracę zdalną. Jak się okazuje, ci drudzy w wielu przypadkach nie mają jednak na czym pracować i ZUS dopiero kupi dla nich komputery...

Czytaj także: Dodatkowy zasiłek opiekuńczy: Kiedy wraca? Komu przysługuje? Jak go zdobyć?

QUIZ. Pytania za gwarantowany tysiąc w "Milionerach"! Większość graczy na nich poległa!

Pytanie 1 z 10
Jesli Kosma jest kosmaty, to natura nie pożałowała mu:

Zasiłek z ZUS-u: Jak długo trzeba czekać?

ZUS musi wypłacić świadczenie ciągu 30 dni od daty złożenia dokumentów niezbędnych do stwierdzenia, że zasiłek się należy. W przypadku pani Danuty ten termin już minął, a pieniędzy na koncie nie ma. - Zgłosiłam się do ZUS-u i dowiedziałam się, że mój związek nie został jeszcze rozpatrzony - usłyszał nasz reporter.

Czytaj także: Szpital Narodowy selekcjonuje pacjentów. Jakie są kryteria przyjęć do szpitala na Stadionie Narodowym?

Dlaczego ZUS ma opóźnienie?

ZUS tak jak wiele instytucji boryka się z efektami pandemii. Nie brakuje pracowników w izolacji lub na kwarantannie. Z kolei Ci, których wysłano na pracę zdalną, nie zawsze mają jak pracować. Zakład zorientował się, że nie ma dla nich sprzętu i dopiero w listopadzie ogłosił przetarg na zakup ponad 1200 laptopów.

- Staraliśmy się i nadal staramy się, zakupić jak największą liczbę laptopów. Stąd ta decyzja o zakupie ponad 1200 komputerów - mówi rzecznik ZUS, Paweł Żebrowski i przyznaje, że w zdecydowanej większości nie ma opóźnień przy wypłacaniu zasiłków.

Źródło: ZUS opóźnia wypłaty zasiłków. Dlaczego możesz dostać pieniądze później?