ZTM Warszawa

i

Autor: Janusz Jakubowski flickr.com

ZTM Warszawa w MAJÓWKĘ 2021 - jak kursują autobusy w długi weekend?

2021-04-30 14:52

Mieszkanki i mieszkańcy Warszawy szykują się na spędzenie Majówki 2021 w mieście. Wiele osób będzie w trakcie długiego weekendu chętnie korzystało z transportu publicznego. Czy zmieniają się rozkłady jazdy? Jak będą kursowały autobusy i tramwaje? Dowiedzcie się tego z naszego artykułu.

ZTM Warszawa w MAJÓWKĘ 2021 - jak kursują autobusy w długi weekend? Takie pytanie może sobie zadawać wiele osób mieszkających w Stolicy. Choć rząd ogłosił harmonogram luzowania obostrzeń na maj, to w czasie majówki w mocy pozostanie jeszcze wiele obostrzeń sanitarnych. W długi weekend między innymi wciąż będą zamknięte hotele. Odpadają więc krótkie wczasy poza miastem. Dla tysięcy mieszkańców i mieszkanek Warszawy oznacza to, że tegoroczną majówkę muszą zaplanować na miejscu. Można się spodziewać, że w związku z tym warszawski transport publiczny będzie chętnie wybieranym sposobem poruszania się po mieście. Trzeba jednak pamiętać o zmianach w rozkładach jazdy. Komunikat w tej sprawie pojawił się na stronie WTP.

Majówka na Krakowskim Przedmieściu

Obchody majowych świąt wymagają też wprowadzenie okresowych zmian i objazdów 1 i 3 maja. Obejmą one między innymi Krakowskie Przedmieście. W majówkę tradycyjnie staje się ono deptakiem. Ulica będzie zamknięta dla samochodów na odcinku od Senatorskiej do Świętokrzyskiej. Zmiany zostaną wprowadzone w nocy z piątku na sobotę, tj. z 30 kwietnia na 1 maja. Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona w nocy z poniedziałku na wtorek, czyli z 3 na 4 maja.

Pojazdy komunikacji miejskiej będą jeździły objazdami. Autobusy linii: 116, 178, 180, 222, 503 i 518 jadące w kierunku północnym pojadą ulicami: Świętokrzyską, Mazowiecką, Królewską na pl. marsz. J. Piłsudskiego, marsz. F. Focha, Moliera i Senatorską. W przeciwnym kierunku będą kursowały: Senatorską, Wierzbową, przez pl. masz. J. Piłsudskiego, Królewską, Kredytową, Jasną i Świętokrzyską. Podobny objazd będzie dla linii N44, jednak nocne autobusy dojadą Królewską do Marszałkowskiej. Autobusy linii 106 i 111 będą jeździły ulicami Świętokrzyską i Mazowiecką, a w przeciwnym kierunku Kredytową, Jasną i Świętokrzyską.

Autobusy 128 i 175 od ronda R. Dmowskiego będą kierowane na objazd ulicami Marszałkowską i Królewską do pętli Pl. Piłsudskiego, a w przeciwnym kierunku – Senatorską, Wierzbową, przez pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewską i Marszałkowską. Pojazdy linii 102 pojadą ul. Świętokrzyską.

Transport Publiczny 3 Maja

W poniedziałek 3 maja, w godz. 12.00 – 13.00, odbywać się będą uroczystości państwowe przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Z tego powodu zamknięty dla ruchu zostanie pl. marsz. J. Piłsudskiego, pomiędzy ulicą Królewską a Wierzbową i marsz F. Focha. Ponadto w godz. 11.25 – 11.35 planowany jest przemarsz pododdziałów na trasie: pl. Teatralny – Senatorska – Miodowa – pl. Zamkowy. W przeciwnym kierunku, tą samą trasą, wojsko przemaszeruje w godz. 12.40 – 13.15. W czasie uroczystości na pl. marsz. J. Piłsudskiego, autobusy linii 107 i 111 w kierunku pętli Kierbedzia i Gocław pojadą ul. Marszałkowską i Al. Jerozolimskimi. W kierunku Esperanto pojazdy linii 111 będą kursowały ulicami Królewską i Marszałkowską. Objazd dla linii: 116, 180, 222, 503 i 518 w kierunku północnym został wytyczony: Królewską, Marszałkowską i Senatorską, w południowym zaś: Kapucyńską, al. „Solidarności”, przez pl. Bankowy, Marszałkowską, Al. Jerozolimskimi i Bracką. Taki sam objazd, od skrzyżowania Świętokrzyskiej z Marszałkowską, będzie dla linii 178.

Autobusy 128 i 175 do pętli Pl. Piłsudskiego dojadą ulicami Marszałkowską, Senatorską, Wierzbową i marsz. F. Focha, a w przeciwnych kierunkach na trasę wrócą objazdem: Senatorska, Miodowa, Kapucyńska, al. „Solidarności”, pl. Bankowy, Marszałkowska.

Na trasie przemarszów mogą być krótkie wstrzymania ruchu.Trasy objazdów mogą się zmienić, jeżeli z ruchu zostaną wyłączone również ulice: Królewska, Wierzbowa i marsz. F. Focha. W takim przypadku inaczej będą kursowały dodatkowo autobusy linii 106.

Źródlo: wtp.waw.pl

Punkt szczepień na pl. Bankowym. Tu w majówkę ma się zaszczepić 2,5 tys. warszawiaków

Rozkłady jazdy ZTM w majówkę 2021

Na stronie WTP pojawiła się informacja o zmianach w rozkładach jazdy transportu publicznego. Dowiadujemy się, że w piątek 1 maja oraz w niedzielę 3 maja pojazdy Warszawskiego Transportu Publicznego będą kursowały według świątecznych rozkładów jazdy. W sobotę 2 maja będą podjeżdżały na przystanki zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy. Ponadto w sobotę 2 maja będą czynne trzy Punkty Obsługi Pasażerów:

  • węzeł komunikacyjny Młociny – w godz. 9.00-16.00
  • na stacji metra Centrum – w godz. 11.00-19.00
  • na stacji metra Dworzec Wileński – w godz. 8.00-15.00.

Pozostałe POP-y będą nieczynne.

Źródło: ZTM Warszawa w MAJÓWKĘ 2021 - jak kursują autobusy w długi weekend?