Świąteczne uszka

i

Autor: pixabay.com

Zostało wam jedzenie po Świętach? Zanieście je do jadłodzielnii!

2021-12-27 13:37

Święta dobiegły końca, a lodówki wciąż są pełne jedzenie? Żywność przygotowaną na Boże Narodzenie można teraz zostawić w Warszawskich jadłodzielniach! Sprawdźcie ich adresy i godziny otwarcia w okresie świątecznym.

Każdego roku po Bożym Narodzeniu w śmietnikach lądują tony żywności! To marnotrawstwo jest niezrozumiałe tym bardziej, że wokół nas jest wiele osób potrzebujących. W Warszawie funkcjonuje kilkanaście jadłodzielni, dzięki którym to, czego nie zjedliśmy w czasie Świąt, trafi na stoły osób, które nie mogły sobie pozwolić na przygotowanie wielu bożonarodzeniowych posiłków. Na Facebooku Foodsharing Warszawa pojawiła się mapa z zaznaczonymi lokalizacjami wszystkich społecznych lodówek oraz godziny otwarcia jadłodzielni w okresie świąteczno-noworocznym. Wpisy znajdziecie w dalszej części naszego artykułu.

Najważniejsze wydarzenia w 2021 roku

Warszawskie jadłodzielnie czynne w okresie świąteczno-noworocznym

Jadłodzielnie w Warszawie są gotowe na przyjmowanie potraw, których nie zjedliśmy w Boże narodzenie. Na Facebooku Foodsharing Warszawa pojawił się aktualizowany post informujący o godzinach ich otwarcia. Część jest czynna całodobowo, inne zaś w określonych porach dnia:

Mapa i adresy warszawskich jadłodzielni

Na terenie Warszawy działa kilkadziesiąt jadłodzielni prowadzonych przez różne instytucje. Znajdujące się tam społeczne lodówki można uzupełniać przez cały rok, ale szczególnie ważne jest, by pamiętać o tym w okresie świątecznym. Lokalizacje i dokładne adresy wszystkich jadłodzielni w Stolicy sprawdzicie na poniższej mapie:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Zostało wam jedzenie po Świętach? Zanieście je do jadłodzielnii!