Zniczodzielnia

i

Autor: pixabay.com / https://www.facebook.com/radnylisiak/ Zniczodzielnia

Zniczodzielnie w Warszawie - skąd można wziąć darmowy znicz?

2021-10-26 14:49

Przedsięwzięcie zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego działa już od sierpnia 2021. Ze zniczodzielni może skorzystać każdy. Gdzie się znajdują w Warszawie? Lokalizację zniczodzielni podajemy w tym artykule.

Zniczodzielnie pojawiły się w Warszawie na początku sierpnia 2021 roku. Idea jest niezwykle prosta - zniczodzielnia to szafa, w której można zostawić nieuszkodzone szklane znicze bez wkładów. Z półek mogą je zaś zabrać inne osoby odwiedzające groby. Ten swoisty recykling zniczów zmniejsza ilość śmieci, które każdego roku, w okolicach dnia Wszystkich Świętych i Zaduszek, zapełniają przycmentarne kontenery. To jednak nie tylko spełnienie idei "zero waste", lecz także ulga dla osób w trudnej sytuacji finansowej. Koszt nowego znicza sięga bowiem niekiedy kilkunastu złotych! Przy którym warszawskim cmentarzu znajdziemy zniczodzielnie? Sprawdźcie w dalszej części artykułu.

Halloween - najlepsze piosenki na 31 października

Cmentarz Północny na Wólce Węglowej to jedna z największych nekropolii Warszawy. Jej lokalizację zaznaczono na poniższej mapie:

Zniczodzielnie na Bielanach

Zniczodzielnie to projekt zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego dzielnicy Bielany. Ustawione zostały przy wszystkich czterech bramach Cmentarza Północnego na Wólce Węglowej. Pomysł został zgłoszony do budżetu obywatelskiego przez Beatę Niedomagałę, Agatę Mikołajczyk oraz Krystiana Lisiaka, radnego dzielnicy Bielany.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Zniczodzielnie w Warszawie - skąd można wziąć darmowy znicz?