Znamy Sportowca Roku Warszawy! Kto zdobył nagrodę?

i

Autor: Michał Rawa

Znamy Sportowca Roku Warszawy! Kto zdobył nagrodę?

2022-02-24 20:44

Po raz dwudziesty stolica zorganizowała plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy. W ubiegłych latach nagrodę otrzymywali m.in. Anita Włodarczyk, Tomasz Majewski czy Otylia Jędrzejczak. W tym roku roku najwięcej laureatów było wśród sportowców, którzy wystąpili na Letnich Igrzyskach Olimpisjkich w Tokio.

Sportowiec roku

Zdaniem kapituły Najlepszym Sportowcem Roku w Warszawie 2021 roku jest Agnieszka Kobus-Zawojska. Wioślarka na Igrzyskach w Tokio zdobyła srebrny medal w wyścigu czwórki podwójnej. - Jestem rodowitą warszawianką i to dla mnie duże wyróżnienie. Darzę dużą sympatią to miasto. Niektórzy tego nie rozumieją, ale aby się przekonać do Warszawy trzeba tu przyjechać. Naprawdę na to czekałam. Zbierałam i zbierałam te sukcesy i w końcu się udało. Bardzo się cieszę! - mówi zawodniczka, która ma za sobą trudny rok startów - chorowała na COVID-19, co utrudniło jej przygotowania do Igrzysk.

Czwartą statuetkę w plebiscycie zdobył szermierz Adrian Castro. Zawodnik został wybrany Najlepszym Sportowcem z Niepełnosprawnościami. Z Tokio przywiózł srebrny medal, a z poprzednich Igrzysk w RIO brązowy - myślę już o kolejnych zawodach i Igrzyskach. Może ten ostatni brakujący medal, czyli złoty, uda się powalczyć i go zdobyć - zapowiada zawodnik.

Laureaci w pozostałych kategoriach:

  • Andrzej Wołkowycki (Trener Roku) - lekkoatletyka
  • Paweł Korzeniowski (Osobowość Roku) - pływak
  • AZS UW Waterpolo (Sportowa Drużyna Klubowa Roku) - waterpolo
  • AZS UW Waterpolo (Woda Bez Barier) - waterpolo
  • Od Młodzika do Olimpijczyka (Sportowa Impreza Roku)
  • Michał Nalewajek (Najpopularniejszy Sportowiec Roku) - szermierka na wózkach

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Wojna na Ukrainie. Osłabienie złotego jest czasowe

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. O który kraj chodzi? Rozpoznasz ten kształt na mapie?

Pytanie 1 z 15
Jaki kraj, zaznaczony najciemniejszym kolorem, jest widoczny na zdjęciu?
QUIZ. O który kraj chodzi? Rozpoznasz ten kształt na mapie?
Źródło: Znamy Sportowca Roku Warszawy! Kto zdobył nagrodę?