Znalazła się 100 kilometrów od miejsca zamieszkania - chciała odwiedzić córkę kilka domów dalej

i

Autor: mohamed saadat flickr.com Znalazła się 100 kilometrów od miejsca zamieszkania

Znalazła się 100 kilometrów od miejsca zamieszkania - chciała odwiedzić córkę kilka domów dalej

2021-04-07 13:07

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego odebrali zgłoszenie o zdezorientowanej kobiecie, która potrzebowała pomocy. Okazało się, że w ciągu jednej doby znalazła się ona prawie 100 kilometrów od własnego domu. Tymczasem chciała jedynie odwiedzić mieszkającą nieopodal córkę. Więcej dowiecie się z naszego artykułu.

Policja z Ożarowa Mazowieckiego poinformowała ostatnio o niecodziennej interwencji. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kobiecie, która przewróciła się na rowerze i sprawiała wrażenie zagubionej. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol mający za zadanie pomóc kobiecie. Niestety okazało się, że 83-latka cierpi na zaniki pamięci. Nie pamiętała swojego adresu zamieszkania, ani daty urodzenia. Jedyną informacja, której potrafiła udzielić, było to, że dzień wcześniej wyszła z domu. Zamierzała pojechać rowerem do córki mieszkającej kilka kilometrów dalej.

Przedłużenie obostrzeń i powrót do szkół? Konferencja Adama Niedzielskiego

Kobieta nie wiedziała, jak znalazła się tak daleko od domu

Mundurowi w końcu ustalili tożsamość kobiety. Okazało się, że w ciągu jednego dnia jakimś sposobem zdołała oddalić się na prawie 100 kilometrów od swojego miejsca zamieszkania. 83-latka nie potrafiła powiedzieć, jak to zrobiła. Policjanci otoczyli kobietę opieką, a następnie przekazali pod opiekę rodzinie. Na szczęście seniorka nie odniosła żadnych obrażeń i nie wymagała pomocy medycznej.

Problemy osób z zanikami pamięci

Niestety osobom cierpiącym na Alzheimera i inne choroby powodujące zaniki pamięci często zdarzają się podobne wypadki. Należy pamiętać, że takie sytuacje wywołują u nich stres, dlatego każda taką osobę należy otoczyć opieka i zapewnić szybką pomoc policji oraz służb ratowniczych.

Źródło: kppbabice.policja.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Znalazła się 100 kilometrów od miejsca zamieszkania - chciała odwiedzić córkę kilka domów dalej