Będą nowe dowody osobiste z odciskami palców

i

Autor: MSWiA Wymiana dowód osobistych 2021. Jest ważna zmiana. Nie każdemu się spodoba!

Wymiana dowodów osobistych 2021. Jest ważna zmiana. Nie każdemu się spodoba!

2021-07-30 13:25

Zmiany w dowodach osobistych od wtorku. Te z pewnością nie spodobają się części Polaków. Uzyskanie nowego dowodu osobistego będzie trudniejsze, niż zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić. O co dokładnie chodzi? Jakie czekają nas zmiany w dowodzie osobistym? Sprawdźcie w naszym materiale.

Zmiany w dowodach osobistych. Nie każdemu się spodobają!

Zmiany w dowodzie osobistym. O co chodzi? Dla jednych będzie to spore utrudnienia. O co dokładnie chodzi? Od wtorku, 27 lipca 2021 roku nie ma już możliwości złożenia wniosku o dowód osobisty przez internet. Nie zrobimy tego nawet jeśli posiadamy profil zaufany czy e-dowód. Do tej pory mogliśmy to zrobić za pomocą portalu rządowego gov.pl. Teraz nastąpiły zmiany w dowodzie osobistym. Jak czytamy na stronie rządowej, ta opcja składania wniosków przez internet została wyłączona. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i nieletnich.

Uwaga! Od dnia 27 lipca 2021 r. nie możesz złożyć wniosku przez internet - czytamy na stronie MSWiA.

Jak złożyć wniosek o dowód osobisty? W jaki sposób można wymienić teraz dokument?

Pasaż Odkryć w Tarnowie

Jak złożyć wniosek o dowód osobisty? Zmiany w przepisach

W jaki sposób można uzyskać teraz nowy dokument? Jak złożyć wniosek o dowód osobisty? Od 27 lipca, aby złożyć wniosek o dowód osobisty, musimy osobiście przyjść do urzędu lub umówić się urzędnikiem na spotkanie. Wniosek wraz z kolorowym zdjęciem należy złożyć w dowolnym urzędzie gminy. Niezależnie od adresu zameldowania. Jeśli nie mamy możliwości, by osobiście udać się do urzędu, np. ze względu na stan zdrowia, to konieczne jest skontaktowanie się z najbliższym urzędem gminy. Jeden z pracowników pojawi się wtedy u nas w umówionym terminie.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Źródło: Wymiana dowodów osobistych 2021. Jest ważna zmiana. Nie każdemu się spodoba!