Zjesz posiłek... Na parkingu! Jak będzie wyglądać wsparcie dla restuaracji?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Zjesz posiłek... Na parkingu! Jak będzie wyglądać wsparcie dla restuaracji?

2021-05-10 13:40

Galerie otworzą ogródki restauracyjne także na parkingach? Resort zdrowia nie ma nic przeciwko. Jak donosi money.pl, Polska Rada Centrów Handlowych napisała do największych galerii by zdecydowano się na wsparcie gastronomii przeznaczając dla niej dodatkową przestrzeń.

Od 15 maja będzie można gościć klientów właśnie w ogródkach. Restauracje, puby i bary zostały zamknięte w marcu 2021 roku. Wcześnie mogły działać przez krótki okres czasu  m.in. w wakacje. Później mogły pełnić już wydawać wyłącznie jedzenie "na wynos", albo "z dowozem". Doprowadziło to do zamknięcia wielu lokali. Teraz ich właściciele próbują dobić się od dna i próbują zapewnić sobie, jak największą liczbę klientów. Stęsknieni za posiłkami poza domem mieszkańcy miast już nie mogą się doczekać! Wśród pomysłów, które mają wspomóc restauratorów pojawił się ten o możliwości otworzenia ogródków również na parkingach galerii handlowych. Co na to rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz?

- Jeżeli ktoś zdecyduje się uruchomić taki lokal na zewnątrz zachowując wszelkie standardy epidemiczne, to oczywiście nikt tego nie może zabronić, ponieważ ta sytuacja będzie dopuszczalna przez prawo.

Radio Eska Poznań ma swoje... DRZEWO!

Posiłek w środku lokalu będzie możliwy dopiero od 29 maja.

Źródło: Zjesz posiłek... Na parkingu! Jak będzie wyglądać wsparcie dla restuaracji?