szkoła

i

Autor: Pixaby Zielona Góra: klasa, w której zaszczepi się najwięcej uczniów dostanie NAGRODĘ pieniężną!

Nowy konkurs w szkole. Klasa, w której zaszczepi się najwięcej uczniów dostanie NAGRODĘ pieniężną!

2021-09-06 8:56

Premie za zaszczepienie się? Czemu nie! Jest nowy pomysł, jak zachęcić do przyjęcia preparatu przeciwko COVID-19. Tym razem chodzi o uczniów szkół. Klasa, w której zaszczepi się najwięcej osób, otrzyma nagrodę pieniężną. W grze jest kilka tysięcy złotych.

Zielona Góra: klasa, w której zaszczepi się najwięcej uczniów otrzyma nagrodę pieniężną

Na taki pomysł wpadł dyrektor i rada rodziców III Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze. Konkurs ma na celu zachęcić jak największą liczbę uczniów do zaszczepienia przeciwko COVID-19. Wygra ta klasa, która wykaże się najwyższym współczynnikiem zaszczepienia. Jak podkreślił Zbigniew Kościk, dyrektor III LO w Zielonej Górze w rozmowie z TVN24, "chodzi o bezpieczeństwo zarówno uczniów, ich rodzin, jak i całej społeczności liceum". Dodaje również, że takie działanie ma na celu uniknięcia kolejnego lockdownu i powrotu do nauki zdalnej.

Viki Gabor o szkole i ocenach - matematyka najtrudniejsza

Co otrzyma klasa, która zwycięży w tym "boju"? Zachęta jest spora. Nagrody są bowiem finansowe. Klasa z największym współczynnikiem zaszczepienia otrzyma pięć tysięcy złotych. To jednak nie wszystko. Uhonorowane zostanę też dwie klasy, które zajmą kolejne miejsca. Otrzymają odpowiednio trzy i dwa tysiące złotych. Klas w III Liceum Ogólnokształcącym w Zielonej Górze jest w sumie 24.

Nie ukrywam, że chciałbym, żeby wszystkie 24 klasy miały stuprocentowe zaszczepienie i żebym mógł wypłacić łącznie 120 tysięcy złotych nagród. Kieszeń by mnie pewnie bolała, ale cel chwalebny – opowiada Kościk.

Co ważne, nie ma wytycznych, na co zwycięskie klasy mają wydać pieniądze. Mogą to być zarówno wycieczki, wyjścia do ośrodków kultury, jak i... pizza. Zgodnie z ustaleniami, ani szkoła, ani rodzice nie będą w to ingerować. Konkurs potrwa do końca września.

Sonda
Czy zgadzasz się z Barbarą Nowak?
Źródło: Nowy konkurs w szkole. Klasa, w której zaszczepi się najwięcej uczniów dostanie NAGRODĘ pieniężną!