Dla tramwajów - wyłącznie zielone światło. Na których skrzyżowaniach?

i

Autor: Pixabay Zdjęcie ilustracyjne

Dla tramwajów wyłącznie zielone światło - na których skrzyżowaniach w Warszawie?

2021-08-10 13:31

W tych miejscach czerwone światło nie zatrzyma tramwajów! Zielona fala jeszcze w tym roku obejmie kolejne warszawskie skrzyżowania. Wszystko po to, by tramwaje pokonywały swoje trasy szybciej. Gdzie w tym roku wprowadzony zostanie specjalny system?

Robot koszykarz | ESKA XD - Mobmania #28

Zielona fala w Warszawie

Przez skrzyżowanie bez czekania na zielone światło! To już niedługo czeka tramwaje przejeżdżające przez Grochów i Wolę. Specjalny system włączy zielone światło na dwóch odcinkach:

- Pierwsza z nich to Grochowska, między rondem Wiatraczna a pętlą na Gocławku. Tu tramwaje dostaną zielone światło na sześciu skrzyżowaniach. Druga nowa trasa z zieloną falą to ciąg ulic Towarowej i Okopowej między placem Zawiszy, Kercelakiem i rondem Babka. Żeby tramwaje pojechały szybciej na tym odcinku liczącym prawie 3,5 km, zajmiemy się sygnalizacją świetlną w 12 miejscach - mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich

Czytaj także: Perseidy 2021 WARSZAWA - noc spadających gwiazd w stolicy

QUIZ. Wakacyjne hity książkowe. Wiesz kto jest ich autorem? 8/10 punktów to absolutne minimum!

Pytanie 1 z 10
Autorką serii książek o przygodach młodego czarodzieja, Harrego, jest:

Jak działa zielona fala w Warszawie?

Nowe rozwiązanie ma sprawić, że tramwaje linii 9 na całej trasie przyspieszą nawet o 10 minut.

- Priorytety dla tramwajów wdrażamy od 2014, a efekty widać w całym mieście. Linia 17 z Tarchomina dociera teraz na Służewiec o dziesięć minut szybciej, a 41 z Żerania Wschodniego – o dziewięć minut. Prace związane z wdrożeniem priorytetów na Grochowie i między pl. Zawiszy, Kercelakiem i rondem Zgrupowania AK Radosław potrwają do końca roku i będą kosztowały 576 tysięcy złotych netto - mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich

Na ten moment zielona fala działa na 63% warszawskich skrzyżowań, przez które przejeżdżają tramwaje. Do końca przyszłego roku Tramwaje Warszawskie planują objąć systemem co najmniej 90% przejazdów.

Czytaj także: Legia Warszawa - Dinamo Zagrzeb - będą ZAMIESZKI w stolicy? Pseudokibice szykują zadymę

Sekrety Igrzysk Olimpijskich | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #28
Źródło: Dla tramwajów wyłącznie zielone światło - na których skrzyżowaniach w Warszawie?