Zepsuta ładowarka zablokowała pętlę na Chomiczówce. Serwis wyjaśnia sprawę

i

Autor: Łukasz Rydzewski, radio ESKA

Zepsuta ładowarka zablokowała pętlę na Chomiczówce. Serwis wyjaśnia sprawę

2021-05-11 18:52

Sznur autobusów w kolejce do ładowania zablokował ruch. Tak było na Chomiczówce, gdzie z nieznanych jeszcze przyczyn zepsuła się jedna z ładowarek.

Raport z anteny 11.05, godz.10

Do awarii ładowarki doszło w poniedziałkowe popołudnie

Na pętli są łącznie trzy ładowarki, z czego dwie dla linii 180. To przy próbie podłączania pojazdu tej linii pojawił się problem - mówią kierowcy. - Nie chciało się podłączyć, a jeden jak się nie naładuje, to już nie pojedzie żaden. Trasa jest na tyle długa, że prądu wystarcza na jeden kurs - mówili.

Czytaj także: Budżet Obywatelski Mazowsza: Koniec składania projektów. Kiedy początek głosowania? [DATA]

Z Chomiczówki co mniej więcej 10 minut odjeżdża autobus do Wilanowa. Ładowanie trwa 20 minut, więc nie trzeba było wiele czasu, by pętla po prostu się zatkała, a autobusy czekały na wjazd nawet na pasie do skrętu na pętle. Rzecznik Miejskich Zakładów Autobusowych Adam Stawicki mówi, że sprawę wyjaśnia serwis. - Chwilowo zmniejszyliśmy liczbę autobusów elektrycznych na tej trasie. Problemy skończą się, gdy uruchomimy ładowarki na drugim końcu trasy, na pętli w Wilanowie - mówi Stawicki.

Linia 180 to jedna z najdłuższych linii autobusowych w mieście. Łączy Chomiczówkę w Wilanowem.

Sonda
Czy w cyrku powinny występować zwierzęta?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Zepsuta ładowarka zablokowała pętlę na Chomiczówce. Serwis wyjaśnia sprawę