Warszawa z powietrza

i

Autor: um.warszawa.pl

Zdjęcia lotnicze Warszawy - TRASA SAMOLOTU. Dajcie się uwiecznić na fotografii z powietrza

2021-04-29 7:50

Nad Warszawą lata właśnie specjalistyczny samolot, z którego wykonywane są zdjęcia fotogrametryczne. Każdy, kto chce zostać uwieczniony na wyjątkowej fotografii z powietrza, może sprawdzić jego aktualne położenie. Więcej szczegółów w naszym artykule.

Zdjęcia lotnicze Warszawy wykonywane są 28 i 29 kwietnia. Nad miastem pojawił się samolot, z którego wykonywane są fotografie fotogrametryczne. Posłużą one do opracowania nowego stołecznego fotoplanu. Robert Soszyński, zastępca prezydenta m.st. Warszawy, powiedział, że w tym roku będą to standardowe, pionowe zdjęcia w paśmie widzialnym RGB oraz w kanale podczerwieni IR. Zastępca Rafała Trzaskowskiego dodał, że przeprowadzeniu akcji fotografowania stolicy z powietrza sprzyjają warunki pogodowe - słoneczne dni końca kwietnia. Na stronie Ratusza czytamy, że fotografie posłużą mieszkańcom i urzędnikom w ich codziennej pracy. Stanowią nieocenioną pomoc m.in. przy wykonywaniu analiz urbanistycznych, sporządzaniu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, kontroli stanu i zmian w zagospodarowaniu nieruchomości, regulacji stanów prawnych nieruchomości, wykonywaniu analiz przestrzennych dla nowych inwestycji, projektowaniu zieleni oraz przy zadaniach związanych z zagadnieniami ochrony środowiska i zarządzaniem kryzysowym. Co ciekawe, wszyscy możemy śledzić trasę samolotu nad Warszawą. W jaki sposób?

Znany piłkarz ufundował domy dziecka

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?

Zdjęcia lotnicze Warszawy - jak sprawdzić trasę przelotu?

Nowe zdjęcia lotnicze Warszawy będą w wykonane w bardzo wysokiej rozdzielczości terenowej (z pikselem 5 cm). Oznacza to, że na fotografiach z góry świetnie widoczne będą nawet niewielkie obiekty. Znając trasę przelotu będziemy więc mogli wypisać na ziemi pozdrowienia czy wyznanie miłości, lub po prostu pomachać do obiektywu. Trasa samolotu 28 i 29 kwietnia jest do sprawdzenia na stronie flightradar24.

Gdzie znaleźć zdjęcia lotnicze Warszawy?

Tegoroczne zdjęcia oraz opracowany na ich podstawie fotoplan 2021 zasilą zasoby Centralnej Bazy Danych Przestrzennych m.st. Warszawy - największego zbioru danych przestrzennych dotyczących obszaru stolicy. Będzie je można znaleźć w serwisie mapowym Urzędu Miasta.

Źródło: www.um.warszawa.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Zdjęcia lotnicze Warszawy - TRASA SAMOLOTU. Dajcie się uwiecznić na fotografii z powietrza