Nauka zdalna

i

Autor: Justyna Świderska Zdalna nauka od 20 grudnia! To już pewne! [NOWE OBOSTRZENIA]

Zdalna nauka od 20 grudnia! To już pewne! [NOWE OBOSTRZENIA]

2021-12-07 13:19

Zdalna nauka w polskich szkołach na zacząć obowiązywać od 20 grudnia! Dziś minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział zmiany, które zaczną obowiązywać jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia! Jest to rozwiązanie tymczasowe. Uczniowie 9 stycznia mają wrócić do szkół.

Minister zdrowia Adam Niedzielski i wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przedstawili nowe obostrzenia. Mówili między innymi o nauce zdalnej, a doniesienia, o tym, że taki tryb nauki ma wrócić w grudniu 2021 sprawdziły się! To już pewne, zdalna nauka we wszystkich szkołach zacznie obowiązywać od 20 grudnia! Za to wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zdradził, że jest to rozwiązanie tymczasowe. - Uczniowie wrócą do szkół 9 stycznia – mówił. Podczas dzisiejszej konferencji poruszono także temat przedszkoli i żłobków. Czy tak jak szkoły, będą zamknięte od 20 grudnia? Nowe obostrzenia są związane ze wzrostem zakażeń w Polsce i pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa Omikron.

CZYTAJ TAKŻE: NOWE obostrzenia od 15 grudnia. Są mocne restrykcje. Będzie weryfikacja certyfikatów covidowych! Co się zmienia? [LISTA]

Nauka zdalna od 20 grudnia! Co z przedszkolami i żłobkami?

- Od 20 grudnia do 9 stycznia wprowadzamy naukę zdalną w szkołach podstawowych i w średnich; po tym terminie dzieci wracają do nauki w trybie stacjonarnym - stwierdził Waldemar Kraska. W późniejszej części konferencji padło pytanie o żłobki i przedszkola. Czy one również będą zamknięte? Na pytanie odpowiedział rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz, który stwierdził, że żłobki i przedszkola będą otwarte po 20 grudnia.

Nauka zdalna od 20 grudnia! Nowe obostrzenia

Nowe obostrzenia od 15 grudnia dotyczą nie tylko uczniów. To także zmniejszenia limitów  z 50 proc. na 30 proc. obłożenia w takich miejscach jak kina, teatry, hotele, restauracje, obiekty sportowe i kościoły.  To także limit obłożenia 75 proc. w transporcie zbiorowym. Zamknięto także dyskoteki i kluby.

Kolejka po darmowego karpia w Krakowie
Źródło: Nauka zdalna od 20 grudnia 2021! To już pewne! Co z przedszkolami i żłobkami?