Stołeczni harcerze zogranizowali zbiórkę dla rodzin z Afganistanu

i

Autor: Alina Makarczuk Stołeczni harcerze zogranizowali zbiórkę dla rodzin z Afganistanu

Zbiórka dla rodzin z dziećmi z Afganistanu! Przydadzą się koce, ciepłe rzeczy i pluszaki

2021-08-26 19:10

Stołeczni harcerze organizują zbiórkę dla rodzin z Afganistanu. Koce, ręczniki czy zabawki dla dzieci można przynosić do siedziby harcerzy z ZHP przy Piaskowej 4 w Warszawie. W piątek po godz. 15.00 te rzeczy zostaną dostarczone do ośrodka pod Warszawą, gdzie przybywa kilkadziesiąt Afgańczyków.

Michał Kołodziejczak: Nie damy się zamęczyć władzy [Super Raport]

Zbiórka dla dzieci z Afganistanu

Kilkadziesiąt osób ewakuowanych w ostatnich dniach z Kabulu przebywa w ośrodku Stara Dąbrowa pod Warszawą. - Są bezpieczni. Znalazły tutaj bezpieczne schronienie. Mają zapewnione jedzenie, wsparcie lekarzy i psychologów - mówi Wojtek Puchacz z chorągwi stołecznej Związku Harcerstwa Polskiego.

Potrzebują natomiast koców, ręczników i rzeczy dla dzieci. Dlatego stołeczni harcerze zorganizowali zbiórkę, a Warszawiacy - nie czekając - w kilka godzin dostarczyli wiele potrzebne rzeczy. - Przynieśliśmy misie, układanki, kredki do rysowania. Czyste ręczniki i nowe koce. Kiedyś nam pomogli, dziś nasza kolej - mówili nam osoby, które dołączyły do zbiórki. - Spakowałam swoje zabawki, żeby oddać dzieciom z Afganistanu. Bo myślę, że będą bardziej im potrzebne niż mi - powiedziała nam 8-letnia Pola z Warszawy.

Zbiórka potrwa do piątku do godz. 15.00. Rzeczy nowe lub używane, ale czyste można przynosić do siedziby harcerzy w Warszawie przy ulicy Piaskowej 4. Po ukończeniu zbiórki zostaną one dostarczone do Starej Dąbrowy, gdzie przebywają Afgańczycy.

Czytaj także: Warszawa przejęła spółkę Solec wraz ze Szpitalem Południowym. "Odbyło się bez wywarzania drzwi"

QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Pytanie 1 z 10
Który z braci Golec jest za gwiazdką?
QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy
Źródło: Zbiórka dla rodzin z dziećmi z Afganistanu! Przydadzą się koce, ciepłe rzeczy i pluszaki