szkoła

i

Autor: Maria Olszowska, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Zasiłek szkolny 2021 - ile wynosi? Komu przysługuje?

2021-08-31 12:57

Od 1 do 15 września będzie można ubiegać się o stypendium szkolne, natomiast zasiłek szkolny przyznawany jest przez cały rok – informuje urząd miasta. Stypendium szkolne m.st. Warszawy ma przysłużyć się wyrównaniu szans edukacyjnych młodych warszawiaków. Więcej informacji znajdziecie w tym artykule!

Zasiłek szkolny 2021 - ile wynosi? Komu przysługuje? Już teraz rodziny ubiegać mogą się o zasiłek szkolny. Przyznane środki mogą zostać przeznaczone na dodatkowe zajęcia edukacyjne np. kursy językowe, brakujące podręczniki, lektury, encyklopedie, czy zakup sprzętów tj.: tablet, komputer, laptop. Za miejskie pieniądze można kupić także bilety miesięczne lub kwartalne na komunikację miejską. Wsparcie finansowe otrzymają rodziny, w których dochód netto nie przekracza 528 złotych na osobę. O jednorazowy zasiłek szkolny można ubiegać się przez cały rok.

Zasiłek szkolny 2021 - kto może się ubiegać? Ile wynosi?

Pomoc finansową otrzyma każdy uczeń, który znajduje się w trudnej sytuacji spowodowanej np.: niskim dochodem na osobę w rodzinie, wielodzietnością, bezrobociem, niepełnosprawnością, ciężką chorobą, alkoholizmem, narkomanią lub nagłym zdarzeniem losowym. Wysokość zasiłku szkolnego nie przekracza 620 złotych.

Jak usunąć plamy z dziecięcych ubrań?
Źródło: Zasiłek szkolny 2021 - ile wynosi? Komu przysługuje?